Районна газета

ПЕРІОДИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ЗА ЯКІ НЕ СПЛАЧЕНО ОБОВ’ЯЗКОВІ ВНЕСКИ, НЕ ЗАРАХОВУЮТЬСЯ ДО СТРАХОВОГО СТАЖУ

Згідно діючого законодавства фізичні особи — підприємці зобов'язані сплачувати єдиний внесок в розмірі не меншому ніж 22 відсотки від мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 3723 грн., відповідно мінімальний страховий внесок складає 819,06 грн. на місяць

Максимальна величина доходу, на яку нараховується єдиний внесок складає 55845 грн. на місяць, відповідно сума нарахованого єдиного внеску — 12285,90 грн.

Звертаємо увагу, що з 01 січня 2018 року страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, складає 25 років і надалі збільшуватиметься. Для тих, хто досягне пенсійного віку  в 2019 році — це 26 років, у 2020 році — 27 років і так до 2028 року, коли  необхідний для призначення пенсії мінімальний страховий стаж становитиме 35 років.

Для зарахування страхового стажу фізичним особам — підприємцям, у тому числі “спрощенцям”, необхідно своєчасно сплачувати єдиний внесок та подавати річну звітність до органів фіскальної служби.

Дані звітності про дохід підприємця та сплату єдиного внеску завантажуються до системи персоніфікованого обліку Пенсійного фонду та в подальшому використовуються для призначення пенсії, допомоги в центрі зайнятості та при нарахуванні інших соціальних виплат.

Несплата або сплата в неповному обсязі належних сум заборгованості також впливає на зарахування періодів підприємницької діяльності до страхового стажу, що негативно відобразиться при нарахуванні пенсій.

Кожен громадянин не зараховані періоди страхового стажу може відстежити на Веб-порталі Пенсійного фонду України, зареєструвавшись на ньому або особисто отримати індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК — 5) в будь-якому управлінні Пенсійного фонду України.