Районна газета

ПРО СТАН ВИПЛАТИ ТА ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 ЛИПНЯ

Білопільське обєднане управління Пенсійного фонду України Сумської області повідомляє, що фінансування виплати пенсій та грошової допомоги за 6 місяців 2018 року для пенсіонерів Білопільського та Лебединського районів забезпечено у відповідності з графіками фінансування у повному обсязі

Загальна сума видатків на пенсійні виплати на 72,5 млн. грн. більше, ніж торік, і склала 338,7 млн. грн.

Проведено перерахунок пенсій у зв’язку із зміною з 1 липня прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність з 1373 до 1435 гривні. Але це проміжний перерахунок, оскільки з 1 жовтня минулого року було прийнято рішення щодо проведення перерахунку пенсій з урахуванням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, збільшеного на 79 грн. І на сьогодні всі мінімальні пенсії прораховані, виходячи з величини 1452 гривні.

Відтак, даний перерахунок торкнеться осіб, які отримують надбавки до пенсії, відповідно до Закону України “Про донорство крові та її компонентів”, яка буде перерахована на рівні 10 % з нового прожиткового мінімуму.

Перерахунку також підлягають пенсії, які обчислені, виходячи із показника прожиткового мінімуму 1373 гривні. Їх отримують громадяни, які не мають необхідного страхового стажу (чоловіки – 35 років, жінки – 30 років, а для пенсій, призначених до 01.10.2011 року - відповідно 25 і 20 років). Пенсія таких громадян складатиме 1435 грн.

Також зміниться і максимальний розмір пенсії за віком, який встановлюється на рівні 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність і досягне 14350 грн.