Районна газета

ПРИМУСОВЕ СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ – ПЕРЕКОНЛИВИЙ АРГУМЕНТ

З метою виконання важливих державних заавдань, які стоять перед пенсійною службою, Білопільським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України велика увага приділяється проведенню спільних заходів з органами Державної виконавчої служби, спрямованих на повернення боржниками заборгованих коштів до бюджету Пенсійного фонду України

На сьогодні на виконанні в органах ДВС по 16 боржниках Фонду знаходяться  виконавчі документи на загальну суму 1052 тис. грн.

З початку року представниками управління та державними виконавцями здійснено  53 спільні виїзди до боржників, та як наслідок в рахунок погашення заборгованості мобілізовано 386 тис. грн, у тому числі від заходів примусового стягнення – 32 тис. грн., кількість боржників скорочено на 16 одиниць.

Крім того, з метою здійснення контролю за ходом примусового стягнення заборгованості проведено 150 оглядів виконавчих проваджень, направлено ініціативи до відділу ДВС щодо обмеження у праві виїзду за кордон 3 боржників, у виконавчому провадженні оголошено розшук майна 4 юридичних осіб та 3 боржників-підприємців, перед правоохоронними органами ініційовано здійснення розшуку боржників та їх транспортних засобів за допомогою системи “Аркан”.

Однак, фінансова нестабільність юридичних осіб, які не мають майна та не здійснюють господарської діяльності, а також відсутність інформації про місце перебування фізичних осіб-підприємців, звужує спектр заходів по стягненню боргу. Тому вживаються можливі заходи і застосовуються усі важелі впливу, спрямовані на погашення заборгованості з платежів до Пенсійного фонду України. Управління практикує співпрацювати з органами Державної фіскальної служби по обміну наявної інформації відносно боржників, залучає представників правоохоронних органів, органів місцевого самоврядування за місцем реєстрації боржників, проводить робочі зустрічі, наради, укладає графіки погашення заборгованості.

 Наразі з метою виявлення джерел погашення заборгованості боржників прискіпливо опрацьовується вся додаткова інформація, отримана від реєстраційних служб, поліції та  депутатів місцевих рад. 

Під час спільних виїздів, окрім вчинення виконавчих дій працівниками виконавчої служби, представники  Пенсійного фонду роз’яснюють боржникам  про всі наслідки, які настають за невчасне виконання зобов’язань. Намагаючись достукатись до свідомості боржників, пенсійники наголошують, що не сплачуючи належні суми страхових внесків, вони, не тільки не виконують свій громадянський обов’язок перед одержувачами пенсійних виплат, а й порушують пенсійні права, що негативно відобразиться під час призначення (перерахунку) пенсій.

 

Перший заступник начальника

Білопільського об’єднаного

управління ПФУСумської області                                     Ольга Макаренко