Районна газета

ЛЕГАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА ЯК ЗАСІБ КОНТРОЛЮ ЗА ЄДИНИМ СОЦІАЛЬНИМ ВНЕСКОМ

Відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік з 1 січня 2019 року установлено мінімальну заробітну плату в розмірі 4173 грн. на місяць

Недотримання норм законодавства про працю призводить до порушення прав найманих працівників, тінізації доходів населення, ухилення від сплати податків та внесків, призначених для пенсійного забезпечення. Як наслідок, це негативно впливає на економічний стан держави, місцевих громад і шкодить кожному українцю.

Зарахування страхового стажу здійснюється виключно при умові дотримання законодавства щодо сплати єдиного внеску у розмірі не меншому за мінімальний внесок, обчисленого з мінімальної заробітної плати, який у поточному році складає 918 грн. 06 коп. на місяць. При цьому максимальний розмір єдиного внеску становить 13770 грн. 90 коп. на місяць.

У разі порушення прав застрахованих осіб в частині недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, неналежного оформлення трудових відносин та в інших випадках порушення трудових та соціальних прав працівників, такі особи мають можливість інформування про порушення правоохоронні, контролюючі та профспілкові органи, а також звернутись на Урядову “гарячу лінію” за номером 1545 або до Білопільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України за номером телефону 9- 07-73.

Перший заступник начальника

Білопільського об’єднаного

управління ПФУ Сумської області                                            О.МАКАРЕНКО