Районна газета

ПОГАШЕННЯ БОРГІВ – ПИТАННЯ ЧАСУ

На сьогодні в нашому районі проживає 16,4 тис. пенсіонерів, що становить 31,2% від загальної чисельності населення. Тобто кожна третя особа району - пенсіонер, для якого основним і майже у всіх випадках єдиним засобом існування є пенсія. Тому, з метою підвищення рівня їх соціального захисту, а також забезпечення своєчасності виплати пенсії, працівники управління Пенсійного фонду України в Білопільському районі постійно працюють у напрямку наповнення бюджету Фонду. 

Значна увага приділяється своєчасності та повноті сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Звісно, не всі страхувальники відзначаються суворою платіжною дисципліною, тому в управлінні запроваджено режим постійного контролю й аналізу всіх надходжень. І результат говорить сам за себе -  при доведеному плані власних доходів 28 152,3 тис. грн., забезпечено надходження 29 174,4 тис. грн., що становить 103,6%.

Поряд з цим заборгованість платників, у порівнянні з початком року, збільшилася на 364,7 тис. грн. Найбільш питому вагу займає борг ЗАТ «Білопільська меблева фабрика», ПСП АФ «Україна», ПАТ «Білопільський машинобудівний завод», ПрАТ «Ворожбянський машинобудівний завод» та ДП «Побєда». Негативно відзначилися також і деякі фізичні особи-підприємці загальна сума боргу яких становить 73,1 тис. грн.

Велику роль у стягненні заборгованості відіграє взаємодія з відділом Державної виконавчої служби Білопільського РУЮ, з яким управління здійснює спільні виїзди до боржників, залучаючи при цьому і представників правоохоронних органів. Для визначення напрямків роботи проводяться наради, складаються графіки, розробляються плани дій. У результаті 113 спільних виїздів на рахунки Фонду надійшло 43,7 тис. грн., в тому числі вилучено 0,2 тис. грн. готівки, описано та передано на реалізацію майно.

Боржники часто не усвідомлюють, що не сплачуючи внески, вони ускладнюють свою фінансову ситуацію, оскільки штрафні санкції, пеня, виконавчий збір та витрати виконавчого провадження лягають тягарем на плечі «нерадивого» платника. Адже все рівно рано чи пізно доведеться розраховуватися за борги.