Районна газета

ПІДСУМОК ПІВРІЧЧЯ: РОБОТА СТАБІЛЬНА

Протягом шести місяців поточного року управлінням Пенсійного фонду України в Білопільському районі проведено комплекс заходів, спрямованих на реалізацію громадянами права на пенсійне забезпечення.

Своєчасно та в повному обсязі здійснено призначення, перерахунки та виплату пенсій. Загальна сума пенсійних виплат склала 121,6 млн. грн, що майже на 10 відсотків перевищує видатки відповідного періоду минулого року.

З початку року проведено п’ять масових перерахунків пенсій, зокрема двічі, з січня та травня перераховані пенсії пенсіонерам, яким виповнилось 85 років і більше, із числа інвалідів війни та учасників бойових дій, які приймали участь у бойових діях у період Великої Вітчизняної війни. Також збільшені розміри підвищень для зазначеної категорії ветеранів, які приймали участь у бойових діях під час війни з Японією. Збільшення розміру пенсійної виплати у зв’язку із встановленням з січня цього року нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, торкнулося понад 15 тисяч пенсіонерів району або 96 % їх загального числа.

До бюджету Фонду, що формується на території району зібрано 29,2 млн. грн. власних доходів, що на 0,7 млн. грн. або на 2,6 % більше порівняно з 2012 роком .

У межах адміністрування єдиного соціального внеску мобілізовано 33,6 млн. грн., що перевищує показник минулого року на 1,7 млн. грн. Тобто у І півріччі Пенсійний фонд забезпечив адміністрування єдиного внеску з позитивною динамікою, що відповідно збільшило надходження до всіх фондів соціального страхування.

На збільшення надходжень вплинуло зростання фонду оплати праці платників, що є базою для нарахування єдиного соціального внеску та наполеглива робота спеціалістів управління, спрямована на погашення заборгованості перед Фондом. Цю роботу ми здійснюємо в тісній співпраці з районною державною адміністрацією, державною виконавчою службою, правоохоронними органами та соціальними партнерами. Завдяки спільним зусиллям додатково для виплати пенсій було мобілізовано 133,8 тис. грн. заборгованості.

Питання покращення платіжної дисципліни платників перебуває на постійному контролі, адже від своєчасно та у повному обсязі сплачених внесків перш за все залежить майбутнє кожного працівника при виході на пенсію.

На жаль, заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску з початку року зросла на 160,3 тис. грн. і становить на 1 липня 813,1 тис. грн., з якої 62,7 тис. грн. належить економічно – активним платникам. Приріст боргу допустили ПрАТ «Ворожбянський машинобудівний завод» -112,0 тис. грн. при загальних обсягах 705,8 тис. грн. та ряд фізичних  осіб – підприємців.

Управління вживає усіх передбачених чинним законодавством заходів для стягнення заборгованості з платників – боржників.

Заходами примусового стягнення охоплено 100 % боргу. Тобто всі матеріали щодо боржників Фонду перебувають у адміністративному суді, державній виконавчій службі, прокуратурі, районному відділі управління МВС України в Сумській області.

По платниках, які приростили заборгованість, подано до суду 89 позовних заяв, пред’явлено 203 вимоги, застосовано 119 фінансових санкцій. На посадових осіб накладено 23 адміністративні штрафи .

Здійснено 113 спільних виїздів спеціалістів управління Фонду та державних виконавців за місцезнаходженням боржників, за результатами яких надійшло 43,7 тис. грн.

Питання погашення заборгованості до Пенсійного фонду щомісячно розглядається на засіданнях тимчасової комісії райдержадміністрації, на яких розглянуто стан розрахунків 14 боржників Фонду, що сприяло погашенню заборгованості на суму 31,9 тис. грн.

На особливому контролі у Фонді стоїть питання щодо виплати заробітних плат. Тому з початку року у 274 випадках, коли заробітна плата виплачувалась на рівні або менше мінімальної, направлялися листи до місцевих органів виконавчої влади, територіальної інспекції праці, податкової служби, правоохоронних органів та соціальних партерів, щоб спільними зусиллями змусити кожного роботодавця не порушувати право найманого працівника на пенсійне забезпечення та отримання інших соціальних послуг, гарантованих державою. Як наслідок, спільно з контролюючими органами було обстежено 43 суб’єкти господарювання, у результаті по 27 особах оформлено трудові відносини офіційно та залучено до сплати внесків.

Управлінням і надалі докладатиметься максимум зусиль для виконання покладених керівництвом держави та правлінням Пенсійного фонду України завдань в галузі пенсійного забезпечення громадян нашого району.