Районна газета

РОЗШИРЕНО КОЛО ОСІБ, ЯКИМ ЗАРАХОВУВАТИМЕТЬСЯ ТРУДОВИЙ СТАЖ

Час перебування у відпустці у зв»язку з вагітністю та пологами зараховуватиметься до страхового стажу. Така новація передбачена Законом України від 14.05.2013 № 231-УІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії «, який  набув чинності з 1 липня цього року.

Починаючи з січня 2004 року при призначенні пенсії за нормами Закону України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування» ( закон № 1058) час перебування жінок у відпустці у зв»язку з вагітністю та пологами до страхового стажу не зараховується, оскільки дана виплата не належала до фонду оплати праці і відповідно, на неї не нараховувались страхові внески.

Законом № 231-УІІ це питання врегульовано. З липня 2013 року особи, які перебувають у відпустці у зв»язку з вагітністю та пологами, будуть застрахованими особами і ця відпустка зараховуватиметься до страхового стажу при призначенні пенсії.

Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю та виплачують допомогу у зв»язку з вагітністю та пологами, нараховують єдиний внесок у розмірі 33,2 % суми такої допомоги та утримують з осіб, які перебувають у відпустці 2 %.

Зазначені суми нарахованого та утриманого єдиного внеску відображаються платником у звітності до Пенсійного фонду та підлягають сплаті за календарний місяць в якому їх нараховано, не пізніше 20 числа наступного місяця.