Районна газета

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД — У СМАРТФОНІ

Із вересня Пенсійний фонд України впровадив у тестовому форматі новий електронний сервіс — мобільний додаток “Пенсійний фонд”

Відтепер громадяни мають можливість доступу до електронних сервісів Фонду у зручному форматі з мобільних пристроїв — смартфонів та планшетів. Новий сервіс розроблено з метою реалізації розвитку системи надання електронних послуг “Е-пенсія” та забезпечує максимально зручну та оперативну взаємодію громадян з Пенсійним фондом України.

ДО ВІДОМА РОБОТОДАВЦІВ ТА ПРАЦІВНИКІВ – ЯК СКОРИСТАТИСЯ ЕЛЕКТРОННИМ РЕЄСТРОМ ЛИСТКІВ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ

Порядок організації ведення Електронного реєстру листків непрацездатності затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року №328 “Деякі питання ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього”

Щоб скористатися новим електронним сервісом, для входу в особистий кабінет застрахованим особам і страхувальникам необхідний електронний цифровий підпис (ЕЦП).

ДЛЯ НАБУТТЯ СТРАХОВОГО СТАЖУ НЕОБХІДНО ЛЕГАЛЬНО ПРАЦЮВАТИ

З 1 січня 2019 року мінімальний страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, становить 26 років і збільшується щороку до 2028 року на 1 рік

Для набуття страхового стажу необхідно легально працювати, а роботодавець зобов'язаний нараховувати та виплачувати заробітну плату не нижче мінімальної (з 01.01.2019 — 4173 грн.) та сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі не нижчому, ніж мінімальний внесок (з 01.01.2019 — 918,06 грн.).

ПРО ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ З 1 ЛИПНЯ 2019 РОКУ

З 1 липня 2019 року Білопільським відділом обслуговування громадян (сервісний центр) проведено перерахунок пенсій окремим категоріям громадян:

1. У зв'язку із зміною прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність із 1497 грн. до 1564 грн., із 1 липня збільшились  мінімальні та максимальні розміри пенсій за віком, мінімальна пенсійна виплата шахтарям та іншим категоріям пенсіонерів, а також перераховані надбавки за понаднормативний стаж та інші надбавки, підвищення і доплати, що встановлюються до пенсії, розмір яких розраховують на підставі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.