Районна газета

Соціальний захист

Оновлено 24.01.2020

Управління соціального захисту населення Білопільської районної державної адміністрації

Служба у справах дітей Білопільської районної державної адміністрації

Білопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Білопільський районний територіальний центр соціального  обслуговування   

РЕЄСТР галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних договорів, змін і доповнень до них (станом на 24.01.2020)

 

Заява про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг

Заява про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі

Декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги

 

Декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

ЗВЕРНЕННЯ ДО СПОЖИВАЧІВ

Інформаційна брошура: «На допомогу захисникам Батьківщини: права та пільги для учасників АТО та членів їх сімей - порядок та підстави отримання, рекомендації, довідкова інформація»

Відповідальні особи в структурних підрозділах райдержадміністрації, установах для забезпечення координації і контролю надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей 

 

Презентація "Протидія торгівлі людьми"

 

Соціальний ролик "Трудова експлуатація"

 

Соціальний ролик "Людина - не товар"

 

Соціальний ролик "Дитяче жебракування"

Соціальний ролик "Дитина - нагорода за любов"

Соціальний ролик "Справжні чоловіки"

Соціальний ролик "Розірви коло"

Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

План заходів щодо проведення щорічної акції «16 днів проти насильства» в 2019 році у Білопільському районі

 

 

 

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

При Сумській обласній державній адміністрації

працює безкоштовна телефонна «гаряча лінія», з питань надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у Сумській області

0-800-301-505

цілодобово та без вихідних

ПАМ’ЯТКА УЧАСНИКАМ АТО: права, обов’язки та гарантії соціального захисту

 

Отримання житлових субсидій: зміни з 1 травня

 

 

 

ЗАПИТУВАЛИ – ВІДПОВІДАЄМО !

Які соціальні нормативи будуть застосовуватися при наданні житлової субсидії з 1 травня 2020 року?

 

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25.03.2020    № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» районним Управлінням соціального захисту населення   на період карантину нарахування житлової субсидії проводиться з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів на житлово-комунальні послуги, в межах яких надається субсидія, а саме для водопостачання, водовідведення, газопостачання для приготування їжі і підігріву води, електропостачання.

Вартість природного газу  при розрахунку житлової субсидії  у травні місяці 2020 року складає 2,95 грн. за 1 куб. метр.

ЧИ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ СУБСИДІЯ, ЯКЩО Є ЗАБОРГОВАНІСТЬ ПО СПЛАТІ ЗА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ?

Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій (далі - Положення), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами).

Положенням передбачено, що житлова субсидія не призначається в разі отримання структурним підрозділом з питань соціального захисту населення від підприємств–надавачів послуг інформації про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.) на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Запитання-відповідь

1.Чи призначається житлова субсидія, коли член домогосподарства перебував за кордоном і не сплачував єдиний соціальний внесок в Україні?

          Відповідно до п. 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 житлова субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, щодосягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії і в цьому періоді:

ПРО ВІРТУАЛЬНУ ПЛАТФОРМУ ЕМОЦІЙНОЇ ПІДТРИМКИ

Міністерство соціальної політики України повідомило про запровадження в Україні Віртуальної платформи емоційної підтримки Моніторингового центру КМДА з протидії COVID-19.

          У рамках цього проекту кожен українець має можливість безкоштовно отримати емоційну підтримку, психологічну допомогу та онлайн навчання під час карантину, спричиненого пандемією коронавірусу, індивідуальну консультацію від професйного психолога та тренерів-практиків з емоційного інтелекту Освітнього хабу міста Києва, які дозволять зберегти та зміцнити позитивний емоційний та психологічний стан людей протягом всього часу дії карантину, а також навчатись онлайн м'яким навичкам, які потрібні кожному, незважаючи на вік та професію.

ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ ІЗ 1 ТРАВНЯ 2020 РОКУ

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» передбачено призначення житлових субсидій на наступний період усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020 років, без заяв громадян, не застосовуючи вимоги пункту 78 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (із змінами), крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії.

Кому потрібно подати нові Заяву та Декларацію про доходи із 1 травня 2020 року?

НАЙСВЯТІШЕ СВЯТО - ДЕНЬ МАТЕРІ

Мама старенька стоїть на воротях,

від сліз солоних її очі печуть,

чекає дітей у щоденних турботах,

а діти невдячні додому не йдуть.

Та ж  нічого в світі краще нема,

як на тебе чекає ще мати жива!

Відвідай її хоч раз у неділю,

бо стомлена мама плекає надію.

Коли ти прийдеш і мама зрадіє,

тобі все простить і все зрозуміє.

Ніхто так не вміє, як мама простити.

дай їй Боже ще трохи прожити!

Приїжджайте до мами у вільну хвилину,

бо роки летять і  летять без упину.

Любіть свою маму ,коли ще жива!

Бо колись схаменетесь - а її вже нема...

   Місяць травень щедрий на родинні свята.  Щороку в другу неділю травня в Україні традиційно святкують День матері, який започаткований відповідно до Указу Президента України від 10.05.1999 року.

ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦІВ, ВОЛОНТЕРІВ, БЛАГОДІЙНИХ ФОНДІВ ТА ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ!

Міністерством соціальної політики України запроваджено соціальний проєкт, створений для надання адресної допомоги вразливим верствам населення в період карантину.

На виконання постанови  Кабінету  Міністрів  України  від 08 квітня 2020р. №287 «Про розвиток соціальних сервісів для деяких соціальних груп населення» розпочато функціонування інформаційної платформи «Допомога поруч», що розміщена за посиланням https://dopomoga.msp.gov.ua

ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ АТО(ООС)!

В умовах карантину та заборон, введених на всій території України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2» тимчасово призупинено направлення учасників антитерористичної операції/операції Об’єднаних сил до санаторно-курортних закладів та закладів, що надають послуги із психологічної реабілітації.

         У період дії карантину управлінням соціального захисту населення Білопільської райдержадміністрації дистанційно проводиться за  телефоном   (05443)9-25-96 інформаційно- роз’яснювальна робота щодо санаторно-курортного лікування та проходження психологічної реабілітації учасників АТО/ООС

ДОДАТКОВІ СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ

Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 22.04.2020 №329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми», якою запроваджено виплату допомоги на дітей до 10 років фізичним особам-підприємцям, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку та сплачували ЄСВ, на період карантину (з місяця звернення) та на один місяць після дати його відміни.

Цією Постановою затверджено Порядок, відповідно до якого районним Управлінням соціального захисту населення призначається і виплачується допомога на дітей фізичним особам – підприємцям.

ДО ВІДОМА ПІЛЬГОВИКІВ!

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі»  із 1 жовтня 2019 року запроваджена виплата нарахованих пільг у грошовій формі.

Паралельно функціонують дві форми надання пільг: готівкова та безготівкова за вибором пільговика.

ПРО ПОСИЛЕННЯ РОБОТИ З ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

21 квітня 2020 року за ініціативи Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції  в Сумській області Департаментом соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації було проведено відео-селекторну нараду на тему:

«Виконання постанови КМУ від 22.08.2018  № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі” в умовах запровадження карантинних заходів у державі».

         Порядок денний:

         1. Взаємодія всіх суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству щодо виконання зазначеної постанови в умовах карантинних заходів.

АНАЛІЗ ПОТРЕБ БІЛОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ У СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГАХ

Управлінням соціального захисту населення Білопільської районної державної адміністрації проведена робота з визначення потреб населення району у соціальних послугах відповідно до наказу від 20.01.2014 № 28 «Про затвердження Порядку визначення потреб населення адміністративно-територіальної одиниці у соціальних послугах».

          В районі станом на 01.01.2020 року мешкало 13435  пенсіонерів, 2027 осіб з інвалідністю  ( в т. ч.  172  дитини з інвалідністю), 2222 особи,  яким виповнилось 80 років і більше.

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

Районне Управління соціального захисту населення на період дії карантину НЕ ЗДІЙСНЮЄ ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН.

       Номери телефонів, за якими можна отримати консультацію з питань:

 -  призначення житлової субсидії та державної соціальної допомоги –    0951960523, 0668640155(05443)9-13-33;

ПРО ОСОБЛИВОСТІ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ В ПЕРІОД КАРАНТИНУ

Урядом 25 березня 2020 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України №247 «Про особливості надання житлових субсидій», якою передбачено:

заборону припинення під час карантину призначених житлових субсидій, за винятком випадків, коли унеможливлюється їх надання;