Районна газета

Соціальний захист

Оновлено 20.11.2019

Управління соціального захисту населення Білопільської районної державної адміністрації

Служба у справах дітей Білопільської районної державної адміністрації

Білопільський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Білопільський районний територіальний центр соціального  обслуговування   

РЕЄСТР галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних договорів, змін і доповнень до них (станом на 08.10.19)

 

Заява про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг

 

Заява про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі

Декларація про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги

 

Декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

ЗВЕРНЕННЯ ДО СПОЖИВАЧІВ

Інформаційна брошура: «На допомогу захисникам Батьківщини: права та пільги для учасників АТО та членів їх сімей - порядок та підстави отримання, рекомендації, довідкова інформація»

Відповідальні особи в структурних підрозділах райдержадміністрації, установах для забезпечення координації і контролю надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей 

 

Презентація "Протидія торгівлі людьми"

 

Соціальний ролик "Трудова експлуатація"

 

Соціальний ролик "Людина - не товар"

 

Соціальний ролик "Дитяче жебракування"

Соціальний ролик "Дитина - нагорода за любов"

Соціальний ролик "Справжні чоловіки"

Соціальний ролик "Розірви коло"

Звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2018 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні

План заходів щодо проведення щорічної акції «16 днів проти насильства» в 2019 році у Білопільському районі

 

 

 

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ

При Сумській обласній державній адміністрації

працює безкоштовна телефонна «гаряча лінія», з питань надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у Сумській області

0-800-301-505

цілодобово та без вихідних

ПАМ’ЯТКА УЧАСНИКАМ АТО: права, обов’язки та гарантії соціального захисту

 

Отримання житлових субсидій: зміни з 1 травня

 

 

 

ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН У ЧИННОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ ЩОДО ПОВІДОМНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ КОЛЕКТИВНИХ ДОГОВОРІВ

Постановою Кабінет Міністрів України від 21 серпня 2019 року №768  «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. №115», внесено зміни до повідомної реєстрації колективних угод і договорів, змін і доповнень до них.

           Сторони договору подають реєструючому органу - Управлінню соціального захисту населення Білопільської районної державної адміністрації (далі – Управління)  на повідомну реєстрацію примірник  договору  разом із додатками та супровідним листом у вигляді оригіналу паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками або у вигляді оригіналу електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами, або у вигляді електронної копії оригіналу паперового документа (фотокопії), засвідченої кваліфікованою електронною печаткою.

ЗАПИТУВАЛИ – ВІДПОВІДАЄМО!

Я, внутрішньо переміщена особа, виїзджаю на непідконтрольну територію України на понад 60 днів. Чи  повинна я буду повертати суми грошової допомоги за період перебування там?

Відповідно до пункту 11 постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» уповноважений представник сім’ї, якому призначено грошову допомогу, зобов’язаний повідомляти Управління соціального захисту населення (далі - Управління) про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня виникнення таких обставин.

ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ, ЯКІ МАЮТЬ ПРАВО НА ПІЛЬГИ!

Із жовтня 2019 року відповідно до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі (далі-Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373, пільги надаються у грошовій готівковій та безготівковій формі.

Згідно з  Порядком  змінюється  не  лише  підхід до виплати  пільг, а й до їх розрахунку.

НОВИЙ ПОРЯДОК НАДАННЯ ПІЛЬГ У ГРОШОВІЙ ФОРМІ З 1 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ

Яким нормативним документом  регламентується надання пільг у грошовій формі?

З 1 жовтня 2019 року набрав чинності Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі (далі-Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 807), відповідно до якого пільги будуть надаватися у грошовій формі.

КОМПЕНСАЦІЯ ЗА НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Відповідно до Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року № 558, непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами), призначається щомісячна компенсаційна виплата.

Компенсація призначається виходячи із прожиткового мінімуму для відповідної групи населення в таких розмірах:

ВНЕСЕНІ ЗМІНИ ДО ПОСТАНОВИ ПО СУБСИДІЇ

20 жовтня 2019 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 878 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 і від 27 липня 1998р. №1156» (далі постанова 878), якою спрощено умови призначення житлових субсидій окремим категоріям громадян.

         Зокрема, надано можливість призначення житлової субсидії дитячим будинкам сімейного типу (далі -ДБСТ) на понаднормову площу житла. Також при призначенні житлової субсидії до ДБСТ не враховується матеріальна допомога, яка виплачується за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, та стипендія на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а також придбанні ДБСТ транспортні засоби.

«КРАЩИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ СУМЩИНИ»

З метою  підвищення активності, ініціативи і творчості в роботі керівників та спеціалістів установ і закладів соціальної сфери області щорічно проводиться конкурс «Кращий працівник соціальної сфери Сумщини».

         Конкурс проводиться  в 5-ти номінаціях.  Головними критеріями оцінки для визначення переможців при проведенні випробувальних тестів є:

-         повнота та якість виконання  службових обов’язків;

-         перевірка  теоретичних та  юридичних знань, необхідних для виконання конкурсантами своїх посадових обов’язків та практика їх застосування у повсякденній службовій діяльності;

-         знання психології ділового спілкування та інші.

СЕМІНАР-НАВЧАННЯ З УПОВНОВАЖЕНИМИ РАД

16 жовтня 2019 року управлінням соціального захисту населення Білопільської районної державної адміністрації проведено семінар-навчання з уповноваженими сільських, селищних, міських рад

Під час проведення семінару були розглянуті актуальні питання в сфері соціального захисту населення:

- призначення житлових субсидій на опалювальний сезон 2019-2020 років;

- виплату пільг на житлово-комунальні послуги у грошовій формі.

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ БІЛОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ! (2)

При управлінні соціального захисту населення Білопільської районної державної адміністрації працюють телефони «гарячої лінії», за якими можна отримати роз’яснення з питань:

- надання пільг на житлово-комунальні послуги у грошовій формі - 095-922-74-70;

-призначення житлової субсидії та державної соціальної допомоги - 066-864-01-55.

ЗАПИТУВАЛИ - ВІДПОВІДАЄМО

Запитання: У попередньому опалювальному періоді я отримував житлову субсидію готівкою в АТ «Ощадбанк». Чи можу я отримувати кошти субсидії в іншій банківській установі?

Відповідь. Відповідно до внесених змін до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 807 із 1 жовтня 2019 року виплата житлових субсидій у готівковій формі пенсіонерам буде проводитись шляхом перерахування коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в банківській установі або через відділення АТ «Укрпошта», тобто за місцем отримання пенсії.

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН!

З питання призначення житлової субсидії на опалювальний сезон 2019-2020 років з 1 жовтня цього року необхідно подати нові Заяву та Декларацію про доходи:

- сім’ям, де є особи працездатного віку, у яких взагалі відсутні доходи або доходи менші мінімальної заробітної плати;

- сім’ям, у яких кількість фактично проживаючих у житловому приміщенні менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;

СОЦІАЛЬНІ ДОПОМОГИ ВІД ФОНДУ

Надання матеріального забезпечення застрахованим особам, тобто працюючим, та членам їх сімей є одним з пріоритетних напрямів роботи Фонду соціального страхування України. А це - допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд  за хворою дитиною), по вагітності та пологах та на поховання

Нинішнього року для забезпечення зазначеними державними соціальними гарантіями Білопільського відділення управління виконавчої дирекції Фонду у Сумській області спрямувало 8350 тис. грн. Зокрема, на допомогу по тимчасовій непрацездатності – 5553 тис. грн., по вагітності та пологах – 2,57 млн. грн, на поховання –36,9 тис. грн.

ЯКІ ДОХОДИ НЕ ВКЛЮЧАЮТЬСЯ В РОЗРАХУНОК ДЕРЖАВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ДОПОМОГ?

При призначеннідержавних соціальних допомог середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги на підставі довідки про доходи і декларації про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги

До сукупного доходу сімей (одержувачів) не включається:

1) сплачувані особою аліменти;

ЧИ ОБОВ’ЯЗКОВО УКЛАДАТИ КОЛЕКТИВНИЙ ДОГОВІР?

Відповідно до частини сьомої  статті 65 Господарського кодексу України на всіх підприємствах, які використовують найману працю, між власником або уповноваженим ним органом і трудовим колективом або уповноваженим ним органом повинен укладатися колективний договір, яким регулюються виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією підприємства.

Вимоги до змісту і порядок укладання колективних договорів визначаються законодавством про колективні договори, а саме - Законом України «Про колективні договори і угоди» від 1 липня 1993 р. № 3356-ХІІ (далі -Закон). Цей Закон визначає правові засади розроблення, укладення та виконання колективних договорів.