Районна газета

СТОП НАСИЛЬСТВУ

25 листопада в Україні стартувала щорічна акція «16 днів проти насильства», яка буде тривати до 10 грудня

Слід звернути увагу, що в цей період входять і інші важливі для суспільства дати:

25 листопада - Міжнародний день ООН з викорінення насильства щодо жінок;

1 грудня - Всесвітній день боротьби із СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

10 грудня - День прав людини. Уряди країн-членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини «на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків», підписавши Загальну декларацію прав людини.

Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства є порушенням прав людини.

З метою підвищення обізнаності населення району з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства, в районі затверджено відповідний план заходів, який можна переглянути на сайті Білопільської райдержадміністрації. До роботи у даному напрямку залучено структурні підрозділи Білопільської райдержадміністрації: управління соціального захисту населення, службу у справах дітей , відділ освіти, відділ культури і туризму, а також районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Білопільське відділення поліції.

Як свідчать дослідження, проблема сімейного насильства носить міжнародний характер. Так, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, сімейне насильство торкнулося кожної шостої жінки світу. На жаль, проблема насильства, а особливо домашнього насильства є актуальною в нашому суспільстві.

Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі» від 22.08.2018 № 658 спрямована на реалізацію положень законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» і передбачає оперативну взаємодію зазначених у постанові суб’єктів.

Тільки разом і за чіткої взаємодії всіх відповідальних служб можливе досягнення результатів в активній протидії такому принизливому для  людської гідності явищу  як насильство в сім’ї.

РАЗОМ ЗУПИНІМО НАСИЛЬСТВО!

Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?

- до відділення поліції 102, 9-12-80;

- до служби у справах дітей районної державної адміністрації – 7-10-20;

- до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді – 9-16-80;

- до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації – 9-25-96.