Районна газета

З 1 СІЧНЯ 2019 РОКУ ЗРОСЛА МІНІМАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА ДО 4173 ГРИВЕНЬ

23 листопада 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік»

Цим законом встановлено підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року до 4173 грн. У погодинному розмірі мінімальна заробітна плата становить 25,13 грн.

З цього часу роботодавці зобов’язані щомісяця нараховувати працівнику за повністю виконану місячну (годинну) норму праці заробітну плату не менше 4173 грн., якщо ж заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, то проводиться доплата до рівня мінімальної заробітної плати, яка виплачується щомісячно одночасно з виплатою заробітної плати.

Відповідно до частини другої статті 31 Закону України «Про оплату праці» при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

Звертаю увагу, що статтею 265 Кодексу законів про працю України передбачено, що юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі, зокрема, недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

головний спеціаліст-юрисконсульт

управління соціального захисту населення

Білопільської районної державної

адміністрації                                                                                                                                  В.ЗИКУНОВ