Районна газета

ПОДБАЙ ПРО ОСОБИСТУ БЕЗПЕКУ

В зимовий період складні погодні умови впливають на самопочуття людей, технічний стан проходів доріг та автотранспорту, внаслідок чого збільшується вірогідність настання нещасного випадку з робітниками під час пересування пішки та керування автотранспортом

Відповідно до вимог статті 14 Закону України «Про охорону праці» працівник зобов’язаний дбати про особисту безпеку і здоров’я, а також про безпеку і здоров’я оточуючих людей в процесі виконання будь-яких робіт чи під час перебування на території підприємства.

Роботодавцям для попередження травмування працівників під час виконання виробничого завдання при пересуванні пішки або на транспортному засобі в період складних погодних умов рекомендовано на підприємстві проводити працівникам позаплановий інструктаж з питань охорони праці щодо їх поводження при виконанні робіт в складних погодних умовах, а водіям транспортних засобів - інструктажі з безпеки дорожнього руху.

Для зменшення вірогідності падіння працівника під час пересування пішки в зимовий період, необхідно додержуватись наступних основних правил поводження:

- пересувайтеся тільки по передбачених для цього пішохідних доріжках;

- вдягайте зручне взуття на неслизькій підошві;

- дивіться під ноги та обходьте небезпечні місця;

- ходіть не поспішаючи;

- будьте гранично уважним під час переходу проїжджої частини дороги;

- старайтеся обходити всі місця з похилою поверхнею;

- ступайте на всю підошву взуття, ноги розслабте в колінах;

- при переході по обледенілій поверхні не підіймайте високо ступні ніг, а робіть рухи подібно ковзанню;

- не переносіть, по можливості, в руках тяжкі речі та не тримайте руки в кишенях;

- не ходіть біля самого краю проїжджої частини дороги;

- тримайтеся подалі від будинків – ближче до середини тротуару з метою попередження травмування від падіння з даху снігу, бурульок тощо.

Якщо людина підсковзнулася і втратила рівновагу то необхідно швидко присісти, це збільшує шанс утриматися на ногах або знизить висоту падіння. В цей момент не намагайтеся зберегти речі, які знаходяться в руках, а в момент падіння згрупуйтесь (не обпирайтеся на руки), напружте м’язи, а доторкнувшись до землі, обов’язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться у часі і втратить свою силу.

В зимовий період роботодавцям необхідно приділяти більше уваги стану проїжджої частини доріг, пішохідних доріжок та східців ганку на території підприємства. Посипати їх вчасно сіллю або піском, очищати від снігу та льоду, а також не допускати падіння з дахів снігу та бурульок. У разі неможливості позбавитися від бурульок, забезпечити обмеження доступу людей до небезпечних ділянок з вивішуванням відповідних попереджуючих знаків та написів. Максимально обмежити виконання робіт працівниками на відкритому повітрі, а також тих робіт, які пов’язані з переміщенням між віддаленими виробничими об’єктами тощо. Забезпечити всіх працівників, в першу чергу тих, які виконують роботи на відкритому повітрі (в т.ч. аварійно-відновлювальні, ремонтні та по охороні об’єктів тощо) теплим спецодягом та спецвзуттям

Провести перевірки всіх електро-, газоопалювальних приладів, у разі невідповідності їх вимогам безпеки – вилучити з експлуатації, відремонтувати чи замінити справними. Провести перевірки газових приладів, пічного опалення на наявність тяги в димових та вентиляційних каналах у всіх пунктах обігріву;

Призначити відповідальних осіб за безпечний обігрів таких приміщень з додатковим проведенням інструктажу з безпеки виконання робіт. Заборонити використання саморобних опалювальних приладів для обігріву адміністративних та виробничих приміщень, які не відповідають вимогам безпеки та пожежної безпеки.

Пам'ятайте про власну безпеку та безпеку підлеглих, бережіть себе!

Страховий експерт з охорони праці                                               І.В.Наливайко