Районна газета

ЗАПИТУВАЛИ – ВІДПОВІДАЄМО!

1. Я не перебуваю в шлюбі та маю дитину. Чи потрібно вказувати у декларації про доходи з питання призначення житлової субсидії батька дитини?

Відповідно до п.9 Положення про порядок призначення житлових субсидій враховуються доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства (крім доходів одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені або не перебували у шлюбі). При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунальних послуг за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

З огляду на вищевикладене не потрібно вказувати батька дитини у декларації про доходи, якщо батьки дитини не перебували у шлюбі.

2. Я, перебуваючи на пенсії, працював до кінця липня 2018 року. З першого серпня не працюю. При призначенні субсидії на опалювальний сезон 2018-2019 рік в дохід було взято мою заробітну плату за І – ІІ квартал 2018 року та пенсію. Чи можу я звернутися за перерахунком субсидії, щоб до розрахунку бралася лише одна пенсія?

Згідно пункту 12, 17 Положення про порядок призначення житлових субсидій, перерахунок житлової субсидії в межах установленого строку її призначення без звернення громадян здійснюється у разі: коли на час звернення за призначенням житлової субсидії особа є непрацюючим пенсіонером, який в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, не мав інших доходів, крім пенсії, до її середньомісячного сукупного доходу враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається житлова субсидія.

Для перерахунку житлової субсидії непрацюючим пенсіонерам в межах установленого строку її призначення необхідно подати  заяву та декларацію.

За більш детальною інформацією звертайтеся за телефоном «гарячої лінії» Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації 066 – 864 – 01 - 55.