Районна газета

21 ЧЕРВНЯ УКРАЇНА ВІДЗНАЧИТЬ ДЕНЬ БАТЬКА

В Україні,  починаючи з 2019 року,  День батька є офіційним святом, яке щорічно відзначається в третю неділю червня. Відповідний Указ Президента України №274/2019 «Про День батька»  з метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей  було підписано 18 травня 2019 року. В 2020 році його відзначають 21 червня.

    Свято батька, як і День матері, відзначається зараз у багатьох країнах сучасного світу з метою формування відповідального батьківства та материнства.

         В цьому році в зв’язку з поширенням пандемії коронавірусної хвороби (COVID-19), це свято в районі буде відзначено  дотримуючись обмежень, введених в Україні.

        Заходи, зокрема, передбачають:

      -   організацію привітань;

      - розміщення у місцевих ЗМІ та у соцмережах матеріалів щодо популяризації сімейних цінностей, трансляцію відповідних радіопередач;

      -  оформлення у бібліотеках району тематичних виставок;   

       

     Цікавою є історія цього свята. Свято взяло свій початок у 1909 році, і вперше було відзначене у місті Спокан, штату Вашингтон, США. Ініціатором Дня батька виступила жінка - Сонора Смарт, в заміжжі міс Додд.

    У роки її дитинства в їх сім’ї, разом з нею, налічувалося шестеро дітей. Після народження шостої дитини їх мама покинула цей світ і усі турботи про дітей, включаючи новонародженого малюка, взяв на себе їх батько, Вільям Джексон Смарт. Він звичайно ж не міг дати їм багато чого з того, що може дати дітям матусина ніжність, але зробив абсолютно все, щоб його діти не були позбавлені турботи, розуміння і любові, яку може дати тільки рідна людина. Діти виросли. Кожен пішов своїм шляхом. Сонора вийшла заміж.

     Одного разу, в 1909-му році, під час церковних відправ, присвячених Дню матері, який на той час в США вже був національним святом, вона згадала своє дитинство і подумала про батька, на чиї плечі лягли всі турботи по їх вихованню та утриманню. Про те, як гідно батько впорався з цим нелегким завданням, працюючи на фермі і віддаючи дітям всю свою увагу і любов без залишку.

     Вона пішла до міської ради і запропонувала заснувати нове свято - День батьків. як вираз вдячності і любові, які любляча дочка присвятила своєму батькові. Ця ідея була схвалена місцевою владою. Було вирішено провести належні святкування в день народження Вільяма Смарта - 5-го червня. Проте часу на його підготовку не вистачило, і свято перенесли на 19-е червня. Зовсім скоро цю ідею підтримали і в інших містах штату, а національним святом в Америці цей день став у 1966-му році. Тоді ж президентом Сполучених Штатів Америки Ліндоном Джонсоном була визначена і загальнонаціональна дата свята - третя неділя місяця червня. Слідом за США День батьків стали відзначати у Великій Британії та Нідерландах, Франції та Китаї, пізніше приєдналися й інші країни.

      Бути батьком-це захищати і підтримувати своїх дітей, завжди вірити в них. Власним прикладом навчати дітей життєвим принципам. Завжди жити так, щоб не було соромно дивитись дітям в очі, щоб діти завжди пишались своїми батьками.

      Але бути батьком-це не тільки велика відповідальність, але й велике щастя.

                Тож в цей світлий день, День батька,  не забудьте відвідати своїх батьків, привітати з Днем батька, сказати їм теплі слова. Якщо знаходитесь далеко від рідної домівки, то не забудьте зателефонувати батькам і  сказати як сильно їх любите. Цінуйте кожну мить, проведену разом зі своїми батьками.