Районна газета

КОЛИ СТРАЖДАЮТЬ НАЙРІДНІШІ ЛЮДИ

Домашнє насильство – це такі дії одного члена сім’ї стосовно іншого, які порушують громадянські права та свободи людини, або які призводять до фізичного, психічного чи морального страждання.

Жертвами насильства в сім’ї стають: дружина чи чоловік, неповнолітні або прийомні діти, постарілі батьки, немічні родичі чи інваліди.

Саме проблема насильства є причиною таких глобальних явищ як бездоглядність і безпритульність дітей, зростання кількості розлучень, жебракування, втрата загальнолюдських цінностей любові і взаєморозуміння. А головне – діти, що спостерігають за насильством у власній родині, переносять негативний досвід у власне життя, відтворюючи саме насильницьку модель поведінки у своїх майбутніх сім’ях  і в суспільстві.

Наукові дослідження показують, що сімейне насильство із різноманітними факторами, негативно впливає на фізичний розвиток дитини, включаючи загальний стан здоров’я, координацію, силу, зір, слух дитини, її здатність набувати знання, необхідні для нормального життя.

Найчастіше насильство вчиняється у стані алкогольного сп’яніння: поведінка людини змінюється під дією алкоголю, наркотиків. Тоді від неї можна чекати  всього, що завгодно. Найбільш агресивно поводяться чоловіки.

На жаль, зараз такі явища не рідкість.

Першим кроком до подолання проблеми насильства в родині має стати її усвідомлення. Кожен, хто потерпає від такої проблеми, має сказати «НІ!» насильству у власній родині. Нікому не дозволяйте принижувати й ображати вас! Ви маєте право на безпечне життя без знущань і страху! 

У випадках прояву насильства або реальної загрози його вчинення звертайтеся до однієї з установ за місцем проживання:

- управління соціального захисту населення Білопільської районної державної адміністрації – 9-25-96;

- сектору превенції Білопільського відділення поліції ГУНП в Сумській області – 102, 9-12-80;

- служби у справах дітей Білопільської районної державної адміністрації – 7-10-20;

 - районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді –           9-16-80.