Районна газета

ЯК ЗМІНИТИ ВИБОРЧУ АДРЕСУ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ НА МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ – 2020

Кожен виборець незалежно від того, де зареєстроване його місце проживання, може закріпити своє фактичне місце проживання як виборчу адресу та проголосувати на виборах у відповідній місцевості. Особливої актуальності набуває це право напередодні місцевих виборів, що відбудуться 25 жовтня 2020 року. Адже лише ті виборці, що належать до певної територіальної громади, можуть голосувати на місцевих виборах.

         Куди звертатись. щоб змінити виборчу адресу?

         Виборцю потрібно звернутись до відділу ведення державного реєстру виборців за місцем, де виборець фактично проживає. Детальну інформацію про місце знаходження потрібного відділу та його контакти можна знайти на сайті Державного реєстру виборців, де в розділі «Органу реєстру» слід зайти у вкладку «Відділи ведення реєстру» - саме там міститься інформація про всі відділи у кожній із областей України.

         Які документи необхідно подавати?

-         паспорт;

-         заяву про зміну виборчої адреси, форму якої можна знайти як на сайті Державного реєстру виборців чи Центральної виборчої комісії, так і в приміщенні відділу ведення Державного реєстру.

З 24 липня 2020 року жодних документів, що підтверджують фактичне місце проживання виборця, додавати до заяви не потрібно.

Як подавати документи?

Заява про зміну виборчої адреси може бути подана до відділу ведення Державного реєстру в паперовій або електронній формі.

Коли можна змінювати виборчу адресу?

Виборець може змінити виборчу адресу до 9 вересня 2020 року та проголосувати вже за новою виборчою адресою на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. Повторно змінити виборчу адресу виборці зможуть не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до Державного реєстру виборців останньої виборчої адреси.