Районна газета

ЗУПИНІМО НАСИЛЬСТВО

        25 листопада в Україні стартує міжнародна акція «16 днів проти насильства», яка триватиме до 10 грудня 2020 року.  Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують в цей період свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити соціальний простір, вільний від насильства.

   Основними завданнями акції є:

   - привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання домашнього насильства, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

 - активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

-проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження домашнього насильства, жорсткого поводження з дітьми;                                             

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

          Проблема  домашнього насильства, попри всі досягнення цивілізації, зберігає свою актуальність. 

         В Україні домашнє насильство поступово перестає бути приватною справою, воно набуває значення соціальної і суспільно небезпечної проблеми. Не зважаючи на те, що в Україні існує законодавство з протидії домашньому насильству, а Уряд України докладає зусиль для боротьби з цим ганебним явищем, проблема все ж залишається. Проблема жорстокого поводження з дітьми в останні роки визнана в Україні як загальнонаціональна. Свідченням цього є прийняття низки законодавчих актів, відповідно до яких значна роль у попередженні насильства щодо дітей  та подолання його наслідків покладається на освітян,  психологів, соціальних педагогів, спеціалістів служб у справах дітей та центрів соціальних служб сім’ї, дітей та молоді.

         За статистикою, понад 3 мільйони дітей в Україні щороку спостерігають за актами насильства у сім'ї або є їхніми вимушеними учасниками, а майже 70 % жінок піддаються різним формам знущань і принижень. Щорічно близько 1500 жінок, і ця тенденція збільшується за останні три роки, помирають від рук власних чоловіків. Діти скривджених матерів у 6 разів схильніші до суїциду, а 50 % - до зловживань наркотиками. Майже 100 % матерів, які зазнали насильства, народили хворих дітей - переважно з неврозами, заїканням, енурезами, церебральним паралічем, порушенням психіки.  Домашнє насильство в Україні - причина 100 тисяч днів госпіталізації, 30 тисяч звернень до відділів травматології, 40 тисяч викликів лікарів. Водночас, лише 10 % постраждалих звертаються за допомогою. Адже донині багато хто вважає такі стосунки "нормальними".

        Розрахунки, проведені Інститутом демографії і соціальних досліджень на замовлення Фонду народонаселення ООН, говорять про те, що щорічно 1,1 млн українок стикаються з фізичною та сексуальною агресією в сім'ї, і більшість з них мовчать.

         Зазвичай існує широко розповсюджений міф, що насильство в родинах - це проблема тільки неблагополучних родин, і майже завжди сімейне насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю. Однак за дослідженнями це зовсім не так. Насильство  властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини в цілому.    

        Люди, які страждають від домашнього насильства нерідко вагаються, чи варто розповідати про це іншим. А якщо розповідати, то кому і чи допоможе це вирішити проблему.

         У такому випадку, варто знати, що в нашій країні існує система допомоги потерпілим від насильства в сім’ї. На сьогоднішній день  на території району обов’язки по координації діяльності державних установ та громадських організацій щодо допомоги з цього питання здійснює управління соціального захисту населення Білопільської райдержадміністрації. А такі державні установи як Білопільське відділення поліції ГУ НП в Сумській області, Білопільський районний центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, служба у справах дітей Білопільської районної державної адміністрації,  є суб’єктами, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.  Отже, звернутися можна практично до кожної з установ, які перераховані вище, а саме:                 

-    До відділення поліції 102, 9-12-80

-    До центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді– 9-16-80

-    До служби у справах дітей районної державної адміністрації – 7-10-20

-   До районного управління соціального захисту населення  – 9-25-96.

 

  • Національна "гаряча лінія" з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми і ґендерної дискримінації 0-800-500-335 (зі стаціонарного) або 116-123, 15-47 (з мобільного) -цілодобово, безкоштовно, анонімно та конфіденційно.
  • Національна дитяча “гаряча лінія0-800-500-225 
  • працює пн-пт з 12:00-16:00 

 

 До відома громадян району: за 9 місяців поточного року надійшло 144 звернень щодо фактів вчинення домашнього насильства, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 28 випадків. Станом на 01.10.2020 року на обліку перебуває 5 дітей, відносно яких зафіксовано випадки домашнього насильства.