Районна газета

ГЕНДЕРНУ РІВНІСТЬ ЖІНКАМ

Вперше термін «гендер» було введено в соціологічні науки в 70–ті роки 20 століття

Гендер – це соціальна стать людини на відміну від біологічної статі. Поняття гендер означає комплексне поєднання соціально культурних відносин, стосунків і процесів, які відображають відмінності в поведінці.

Країнами ЄС була прийнята програма, яка повинна була ліквідувати гендерну нерівність у межах Європейського союзу до кінця 2010 року. Україна як правова демократична держава взяла на себе зобов’язання законодавчо гарантувати та забезпечити на практиці рівні права та можливості громадян всіх сферах життєдіяльності. В останні роки для досягнення цієї мети Україною зроблено кроки, що дають підставу вважати - на законному рівні держава докладає зусиль для виконання своїх зобов’язань.

Свідченням цього є прийнятий Закон «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Це дає змогу жінкам на рівні з чоловіками конкурувати, працювати, навчатися та розвиватися.

Тому в сьогоденні роль жінки в суспільстві багатократно зросла, як в економічній, соціальній, так і в політичній сфері суспільного життя. Варто зазначити, що жінки займають високі пости в керівництві, отримують вищі вчені ступені з різних напрямків науки та здобувають великих успіхів в різних сферах діяльності, оскільки в плані розумових здібностей нічим не поступаються чоловікам.