Районна газета

18 ЖОВТНЯ – ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

18 жовтня 2007 року з ініціативи Європейського Парламенту був започаткований Європейський день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні

Боротьба з торгівлею людьми визначена одним з пріоритетних напрямків роботи Уряду України у сфері захисту прав людини.

Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, наданні допомоги потерпілим, ведення превентивної роботи.

Україна у вересні 2010 року ратифікувала Конвенцію Ради Європи про заходи по боротьбі із торгівлею людьми, формально підтвердивши тим самим готовність до впровадження міжнародних стандартів та принципів в цій сфері.

20 вересня 2011 року Верховна Рада України прийняла довгоочікуваний Закон «Про протидію торгівлі людьми». В ньому визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми; повноваження органів виконавчої влади під час здійснення заходів з протидії торгівлі людьми; механізм запобігання торгівлі людьми, боротьби з нею, надання допомоги та захисту постраждалим особам, визначені права постраждалих від торгівлі людьми осіб, які звернулися за допомогою; засади міжнародного співробітництва у сфері протидії торгівлі людьми, визначена процедура репатріації іноземців та осіб без громадянства, які постраждали від торгівлі людьми тощо.

Країни, що ратифікували Конвенцію Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми» вдосконалюють систему надання допомоги потерпілим за коштами державних структур, процедури розгляду судових справ, координують діяльність силових відомств у сфері протидії торгівлі людьми з боку відповідних державних установ.

Держава пропонує повний спектр допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Людина, яка постраждала від торгівлі людьми, звернувшись до структурних підрозділів районної державної адміністрації, має право на отримання відповідного соціального статусу, і це дає їй можливість отримати одноразову матеріальну допомогу, а також отримати повний спектр допомоги медичної, правової, соціальної. Ця допомога надається відповідно до оцінки потреб кожної конкретної людини.

Відповідно до ст. 22 Закону України “Про місцеві державні адміністрації”, Закону України “Про протидію торгівлі людьми”, Порядку встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року № 417, Порядку взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2012 року № 783, з метою попередження торгівлі людьми та організації надання ефективної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, головою Білопільської райдержадміністрації визначено відповідальний підрозділ за здійснення діяльності із проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, - управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

За отриманням допомоги можна звернутись в Білопільському районі до наступних установ:

- районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, 9-16-80;

- управління соціального захисту населення Білопільської районної державної адміністрації, 9-25-96;

- служба у справах дітей Білопільської районної державної адміністрації, 7-10-20;

- Білопільське відділення поліції ГУНП в Сумській області, 102, 9-12-80;

- районний центр зайнятості, 9-27-08;

- районний сектор Управління державної міграційної служби України в Сумській області – 9-14-80.

Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати також, звернувшись на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та «527» (для абонентів Київстар, Vodafone UA, Life).