Районна газета

НА БІЛОПІЛЬЩИНІ ЗБІЛЬШУЄТЬСЯ КІЛЬКІСТЬ ПРИХИЛЬНИКІВ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ

«З 2009  по 2013 рік показник залучених до занять масовою фізичною культурою і спортом в районі зріс на 17%», - повідомила під час засідання колегії завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації Лідія КАЛЬЧЕНКО

За її словами, нині фізичною культурою та спортом в районі займається  понад 5 тис. осіб, що складає 10,0% від загальної чисельності населення району. Особливо   позитивних   зрушень  у  цьому  питанні  досягли  у  навчально-виховній сфері,  діяльності за місцем проживання та відпочинку населення. Сприяла цьому позитивному фактору стабільна  робота спортивних клубів  при загальноосвітніх навчальних закладах району, ліцею  залізничного транспорту, КЗ РЦ  ФЗН «Спорт для всіх», спортивних клубів з вільної боротьби «Сула» с. Верхосулка, з боксу «Торнадо» м. Білопілля, груп з боротьби „Сумо”. Саме створення та підтримка у районі мережі спортивних закладів, організацій та  об’єднань  позитивно  вплинули  на  ріст  кількості  залучених  до  занять  масовою фізичною культурою і спортом за місцем проживання.

У минулому році було поновлено спортивний інвентар на суму 59,2 тис. гривень, а також були проведені роботи з модернізації ігрового майданчика з синтетичним покриттям на ст .ім. Ю.Білонога, облаштовано нову хокейну коробку у м. Білопілля та розпочаті роботи з реконструкції футбольного поля при Білопільській школі-інтернат, ігрових майданчиків Ворожбянської школи №3 та Жовтневої спеціалізованої школи.

З метою організації і здійснення фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи в навчально-виховній сфері у минулому році в районі функціонувало 52 спортивних гуртка, до занять  в яких, було залучено  708 осіб , що складає 37% від загальної кількості учнівської молоді.

Позитивну тенденцію у розвитку дитячо-юнацького спорту в районі забезпечує ДЮСШ ім. Ю.Білонога МОН України, де на відділеннях футболу, легкої атлетики, шахів та лижних гонок на сьогодні займаються 324 учня, що на 77 осіб більше ніж у минулому році. У цьому закладі на належному рівні  забезпечується організація навчально-тренувального та виховного процесів з учнями школи.

Позитивна тенденція розвитку масового спорту у 2013 році зазначалась також у соціально-побутовій і виробничій сферах. Так, завдяки виконанню районного та місцевих планів фізкультурно-масових заходів у звітному періоді було проведено 248 спортивних змагань в рамках спартакіад та місцевих заходів на територіях рад району. У 2013-2014 роках започатковано районний турнір з баскетболу на кубок голови Білопільської районної державної адміністрації та комплексних спортивних змагань серед команди силових підрозділів, команди органів виконавчої влади та збірної команди органів місцевого самоврядування.                                                                                  

З метою стимулювання найкращих спортсменів в районі у 2013 році було забезпечено виплату 5  щомісячних стипендій голови районної державної адміністрації та 3-х стипендій Білопільського міського голови.

Також Лідія Кальченко озвучила пріоритетні завдання на цей рік. Це, зокрема, продовження роботи зі збереження та зміцнення матеріально-технічної бази, підвищення рівня спортивно-масової роботи:

«Ми працюватимемо над поліпшенням якості надання послуг жителям району, що сприятиме більш активному залученню широких верств населення, а особливо молоді, до здорового способу життя».