Районна газета

У БІЛОПІЛЬСЬКОМУ РАЙОНІ ПРОСТЕЖУЄТЬСЯ ТЕНДЕНЦІЯ ЩОДО ЗРОСТАННЯ УЧАСТІ ШКОЛЯРІВ У МАСОВИХ СПОРТИВНИХ ЗАХОДАХ

Питання виконання соціальних ініціатив Президента України щодо залучення дітей до занять фізичною культурою і спортом, популяризацію здорового способу життя активно обговорювалося керівництвом району  на апаратній нараді 09 вересня 2013 року   

Інформували присутніх із зазначеного питання директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина МОЙСЕЄНКО,    начальник управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Іван ОКСЕНЕНКО, директор дитячо-юнацької спортивної школи ім. Ю.Білонога Ніна ЛАЗАРЕНКО.

Як повідомили посадовці, на сьогодні у Білопільському районі функціонують 111 спортивних споруд. Це стадіон ім. Ю.Білонога у м. Білопілля, 21 спортивний зал, 15 приміщень для фізкультурно-оздоровчих занять, 20 футбольних полів, 1 тенісний корт та 54 спортивних майданчиків, 2 із них облаштовані синтетичним покриттям.

З метою забезпечення розвитку фізичної культури і спорту в районі Рішенням двадцять першої сесії районної ради шостого скликання від 22.11.2012 року була затверджена Програма розвитку фізичної культури і спорту у Білопільському районі на 2012-2016 роки, яка передбачає розвиток пріоритетних напрямків діяльності галузі. Це - модернізація матеріально-технічної бази, особливо закладів освіти, забезпечення стабільного функціонування спортивних організацій, спортивних клубів за місцем проживання, спортивних секцій та гуртків закладів освіти.

Із кожним роком простежується тенденція щодо збільшення контингенту учнів, які залучаються до занять фізичною культурою та спортом на базі гуртків. У минулому навчальному році функціонувало 46 гуртків спортивного спрямування, до занять, в яких залучено 764 учні, що складає 20%  та 30,5%.

Простежується тенденція щодо зростання участі загальноосвітніх начальних закладів у масових спортивних  заходах.

У першому півріччі цього року в районі на належному рівні пройшло 16 районних спортивних заходів з масових видів спорту, у яких взяло участь близько 2 тис. осіб  різного віку. Збірні команди району за відповідний період взяли участь у 12 обласних спортивних змаганнях,  а найкращі спортсмени Білопільщини є членами збірної команди області та держави і виступили у десяти Всеукраїнських та чотирьох  міжнародних спортивних змаганнях.

Позашкільна робота з фізичного виховання проводиться дитячо-юнацькою спортивною школою, Центром дитячої та юнацької творчості. На базі Білопільської дитячо-юнацької спортивної школи ім. Ю. Білонога працює 4 відділення: легка атлетика, лижні гонки, шахи, футбол . Минулого року у закладі  тренувалося 247 учнів. 

Результатом роботи школи є перемоги команди району протягом останніх  років в обласних спортивних іграх  школярів. За підсумками проведення обласного огляду-конкурсу  серед дитячо-юнацьких спортивних шкіл Білопільська ДЮСШ  посіла друге  місце.

У минулому навчальному році вихованці ДЮСШ взяли участь у 7-ми національних, 25-ти обласних змаганнях.

На базі  центру дитячої та юнацької творчості в секціях та гуртках спортивного спрямування займається 343 дитини. Минулоріч вихованці Центру дитячої та юнацької творчості взяли участь більше ніж у 100 заходах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів за різними напрямами навчально-виховної роботи. У більш ніж 70 заходах вихованці та педагоги Центру стали переможцями та лауреатами.

«Соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича спрямовані на популяризацію здорового способу життя серед дітей і молоді.

Таким чином, спорту і фізичній культурі в нашій країні буде приділено особливу увагу, насамперед через збільшення кількості та підвищення якості спортивних заходів, залучення широких верств населення до масового спорту, популяризації здорового способу життя та фізичної реабілітації, максимальної реалізації здібностей обдарованої молоді.

Тому сьогодні підтримка фізкультурно-спортивного руху, зміцнення матеріально-технічної бази спортивних закладів району – це одне найпріоритетніших завдань для районної влади», - зазначив на завершення голова Білопільської районної державної адміністрації Юрій ГЕДЕРИМ.