Районна газета

УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ПЛАТФОРМИ ПРАВОВИХ КОНСУЛЬТАЦІЙ «WIKILEGALAID»

13 грудня 2018 року відбулася презентація довідково-інформаційної платформи правових консультацій «WikiLegalAid»

«WikiLegalAid» - це довідковo - інформаційна платформа правових консультацій, яка дає можливість знайти відповіді на найактуальніші правові питання.

Вона була створена з метою надання якісних правових консультацій співробітниками системи безоплатної правової допомоги. Зараз скористатися можливостями платформи «WikiLegalAid» може кожен, хто має доступ до мережі Інтернет.

«WikiLegalAid» це:

Систематизовано – вся інформація в базі розташована таким чином, щоб знайти консультації за певною тематикою було зручно та легко.

Актуально – процес оновлення правових консультацій триває постійно; інформація, що міститься в базі, включає в себе і нові зміни в законодавстві, і зміни в судовій практиці.

Вичерпно – за допомогою бази правових консультацій можна знайти вичерпну інформацію з правового питання, а також судову практику та зразки судових документів.

Доступно – незалежно від того, де Ви знаходитесь (вдома, на роботі, у віддаленому районі) у Вас є доступ до якісної правової інформації,

Крім того «WikiLegalAid» це:

Просто – знайти актуальну інформацію з багатьох правових питань тепер можна на єдиній базі правових консультацій, що містить як посилання на актуальну законодавчу базу, так і практичні рекомендації від фахівців системи БПД.

Безкоштовно – доступ до всіх правових консультацій бази є безкоштовним для користувачів платформи.

Для всіх – базою правових консультацій можуть користуватись як практикуючі юристи, студенти-правники, правозахисники, так і пересічні громадяни. Консультація сформована так, що відповідь буде зрозуміла всім.

«У базі правових консультацій міститься більше 1400 консультацій на найактуальніші правові питання, з якими звертаються клієнти до системи БПД.Окрім правової інформації в них міститься судова практика та зразки правових документів.База правових консультацій містить статті у відповідності до галузей права», – зауважив начальник відділу забезпечення роботи контактного центру Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олексій Рибалка.

Для того, щоб скористатися базою правових консультацій достатньо ввести в пошукову строку на головній сторінці «WikiLegalAid» ключове слово або частину слова (корінь слова) і поставити знак «*», що звузить пошук. Пошук видає перелік консультацій, що містяться в базі. Здійснення пошуку також можливе через структуру категорій «WikiLegalAid» за галузями права. Скориставшись таким шляхом пошуку, можна побачити всі галузі права, за якими містяться правові консультації в базі.

Платформа правових консультаціє є не тільки джерелом інформації для надання індивідуальної консультації. «WikiLegalAid» стала ресурсом, який дозволив юристам БПД обмінюватись набутим досвідом та поширювати успішні практики між собою. У правовій консультації ви можете побачити не тільки посилання на нормативні акти, а й зразки процесуальних документів та посилання на судові рішення.

За 2018 рік за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» проведено 21 тренінг для співробітників системи БПД. 420 працівників вдосконалили свої навички використання бази правових консультацій «WikiLegalAid» при надання первинної та вторинної правової допомоги, а також створення якісних (а саме актуальних, зручних у використані та вичерпних з точки зору повноти розкриття теми) правових консультацій.

За результатами проведених тренінгів відбувся обмін досвідом між авторами з різних регіонів. Учасники під час активних дискусій обговорювали перспективи покращення роботи за допомогою платформи «WikiLegalAid» та шляхи удосконалення бази правових консультацій.

Якість правових консультацій платформи «WikiLegalAid» значно покращилась, триває постійний процес їх написання, редагування та оновлення експертною групою досвідчених авторів.

Начальник відділу "Білопільське

бюро правової допомоги"

Бовкун А. С.