Районна газета

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗАГИБЕЛІ ЛЮДЕЙ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ КУПАЛЬНОГО СЕЗОНУ

Не забувайте, що відпочинок  на природі, біля води може доставити не тільки задоволення і насолоду, але й спричинити нещастя

Недотримання елементарних правил поведінки на воді закінчується трагедією. Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення юнацтву правил поведінки на воді.

Як уникнути трагедії на воді

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання. Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених органами місцевого самоврядування та обладнаних для цього місяцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не меншу +18 , повітря не нижче +24.

Не заходьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води зі швидкою течією, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, ніколи не плавайте на одинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах; купаючись «на дикому пляжі» чи не у знайомому місці – не пірнайте з берега, гірки, дерева; у воду слід входити неспішно, обережно пробуючи дно ногою; купатися краще там, де є рятувальні служби; особливо слідуйте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана; до плавок потрібно прикріпити шпильку, якщо далеко від берега судома зведе руку чи ногу, укол шпилькою допоможе відновити еластичність м’язів; утримуйтесь від далеких запливів: переохолодження – головна причина трагічних випадків. На рівнинних річках є багато ям і вирів. Вони підступно зустрічаються біля піщаних кос, під берегом, де особливо полюбляють купатися діти.

Якщо човен перевернувся, головне не розгубитися. Навіть коли перекинувся, він і тоді ще певний час тримається на воді, отже, треба зберігати спокій, і до прибуття рятувальників триматися за човен, штовхаючи його до берега. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, допомогти одночасно кільком людям неможливо. Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він мусить керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим на воді. Основною причиною загибелі людей на воді є страх. У більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати, і з самовпевненістю запливають далеко від берега. Там вони можуть потрапити у потік холодної води. Тоді починає зводити ноги і хапає корч. У цій ситуації головне – не злякатися. Треба зануритися у воду і сильно потягти рукою на себе ступню за великий палець.

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним, весь час суворо дотримуйтеся порад рятувальників!