Районна газета

НА СУМЩИНІ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ НЕ ВИЯВЛЕНО

Михайло ЛУЗАН: «В області вживається комплекс заходів щодо нерозповсюдження африканської чуми свиней»

Про це йшлося під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації. «Наразі на Сумщині ситуація щодо недопущення спалахів африканської чуми свиней, що виникли в Луганській області та суміжній з Україною Російській Федерації, є благополучною», – зазначила заступник голови облдержадміністрації Тамара Іщенко.

Всіма службами проводиться планова робота щодо упередження загроз і ризиків захворюваності на африканську чуму свиней, а також посилено інформаційно-роз’яснювальну діяльність серед населення.

Начальник головного управління ветеринарної медицини в Сумській області Михайло Лузан підкреслив, що з початку 2013 року в області проведено 179 тисяч щеплень проти класичної чуми в господарствах громадського сектору та населення. Постійно ведеться клінічний нагляд за станом поголів’я свиней у свиногосподарствах та приватному секторі. Проведено моніторингові лабораторні дослідження біоматеріалу від 1068 свійських та 150 диких свиней, результати яких засвідчили відсутність даного вірусу в регіоні.

Тамара Іщенко доручила відповідним структурам вжити всіх заходів для забезпечення роботи свиногосподарств області в «закритому режимі», здійснювати постійний контроль та нагляд за переміщенням через державний кордон тварин і продукції тваринного походження, а також проводити моніторинг дикої фауни.