Районна газета

НА СУМЩИНІ ПОСИЛЕНО ЗАХОДИ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЛІСОВИХ ПОЖЕЖ

Про це у ході брифінгу повідомили начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор ЧИГРИНЕЦЬ і начальник Управління ДСНС України в Сумській області Сергій НАДТОЧЕЄВ

«З початку літньої спеки в області зберігається підвищений рівень пожежної небезпеки. Аби попередити загрозу та зменшити вірогідність загоряння лісових масивів вживається низка заходів. Цьогоріч відновлено 5417 кілометрів мінералізованих смуг та створено 1362 кілометри нових. Рейдові бригади лісової охорони, до складу яких входять правоохоронці, працівники ДСНС здійснюють регулярний огляд території, проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням щодо дотримання правил пожежної безпеки», – наголосив посадовець.

У регіоні активно впроваджуються новітні технології нагляду за лісовими насадженнями.

«На сьогодні в області діє 16 телевізійних систем спостереження (ТСС), які дають змогу своєчасно виявляти лісові пожежі та оперативно їх знешкоджувати. 4 з них встановлені цьогоріч у Кролевецькому, Тростянецькому, Охтирському та Шосткинському лісгоспах. Для Сумщини такі системи мають велике значення, адже в нашій області до 40 % складають хвойні насадження 1-2 класу небезпеки», – зазначив начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Віктор Чигринець підкреслив, що лісопожежні станції функціонують у кожному з 12 лісгоспів області. У їх розпорядженні знаходиться 16 пожежних та 56 патрульних автомобілів, які укомплектовані необхідним інвентарем для гасіння пожеж та мають достатній запас пального. До  кінця  року  планується  придбати  ще один пожежний  автомобіль, три пожежні  модулі,  встановити дві ТСС.

«За перше півріччя 2015 року на охорону лісів від займання лісгоспи обласного управління спрямували понад 1,3 мільйона гривень. Протипожежні  заходи дали свої результати. У порівнянні з минулим роком кількість займань скоротилася. З початку року у лісових насадженнях, які підконтрольні обласному управлінню лісового та мисливського господарства, зафіксовано 55 випадків лісових пожеж. Всі вони були вчасно виявлені та локалізовані», – поінформував начальник обласного управління лісового та мисливського господарства.

Начальник Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства акцентував увагу на важливості дотримання правил пожежної безпеки у лісі та попередив, що на їх порушників чекають штрафи.

Заступник начальника Управління ДСНС України в Сумській області Сергій Надточеєв наголосив, що протягом пожежонебезпечного періоду забороняється заїзд на територію лісового фонду транспорту, розведення багать та випалювання трави і стерні на земельних ділянках біля лісових масивів, а також відвідування населенням хвойних насаджень у разі найвищої пожежної небезпеки (5 класу).

 

Для реагування на надзвичайні події, пов’язані з пожежами у природних екосистемах, на цілодобовому чергуванні знаходиться 63 одиниці пожежно-рятувальної техніки ДСНС України в Сумській області та 210 чоловік особового складу, в резерві – ще 65 пожежних автомобілів та 193 рятувальники, додав заступник начальника Управління ДСНС України в Сумській області.

«Якщо ви опинилися в осередку пожежі на відкритій місцевості, потрібно швидко покинути небезпечну зону перпендикулярно напряму розповсюдження вогню. Гасити полум’я невеликих низових пожеж за відсутності води можна за допомогою гілок листяних порід дерев, ґрунту. Особливо обережним слід бути у місцях торф’яних пожеж, адже там можуть утворюватися глибокі прогари, тому пересуваючись необхідно перевіряти палицею глибину шару, що вигорів», – зазначив Сергій Надточеєв.

За його словами, цьогоріч ДСНС України в Сумській області зафіксовано 170 пожеж в екосистемах, з них 135 загорянь сухої рослинності на відкритій території.