Районна газета

НА ПОРЯДКУ ДЕННОМУ - ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

«У час, коли наша країна знаходиться в дуже складних суспільно-політичних умовах, – це питання є дуже важливим. Забезпечити захист та безпеку наших громадян, зробити все можливе для збереження їх життя та здоров’я – є одним із ключових завдань місцевої влади», - наголосив на апаратній нараді голова райдержадміністрації Володимир ДУРНОПЯН

Завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Білопільської районної державної адміністрації Віктор РАДЧЕНКО розповів про підсумки виконання основних напрямків і завдань цивільного захисту Білопільського району за 2015 рік та завдання на 2016 рік.

За словами посадовця, план основних заходів з підготовки цивільного захисту на 2015 рік в основному виконано, що дозволило підвищити готовність сил до реагування на надзвичайні ситуації. Зменшилися витрати та збитки під час весняного льодоходу, пожеж під час збирання і збереження врожаю, запобігання лісовим пожежам, організація безпеки життєдіяльності населення в зимовий період, а також профілактики інфекційних захворювань.

Районна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій провела перевірки потенційно-небезпечних об'єктів, підприємств м'ясомолочної промисловості і переробного комплексу.

Організовано здійснювалась підготовка в системі курсів цивільного захисту області. За 2014 навчальний рік на цих курсах підготовлено 48 осіб з нашого району (у минулому році – 44 особи).

Згідно з розпорядженням голови районної державної адміністрації, проведено інвентаризацію 18 захисних споруд цивільного захисту на що витрачено 9928 гривень, у 2016 році планується провести інвентаризацію ще 19 захисних споруд,  на що планується витратити 14500 гривень. Усього в районі підлягає інвентаризації 37 споруд.

На сесії районної ради прийнята районна цільова програма захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2014-2018 роки. На виконання програми планується протягом 5 років створити в районі 8 місцевих пожежних команд з цілодобовим чергуванням.

«Розроблена номенклатура та обсяги матеріального резерву для виконання заходів спрямованих на запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій. Згідно з програмою планується щорічно поповнювати матеріальний резерв на 30 000 гривень. На сьогодні в райдержадміністрації створено резерв паливо-мастильних матеріалів в кількості 985 л. дизельного пального», - сказав Віктор Радченко.