Районна газета

СЕРГІЙ САВЧУК: «ТЕПЛО МОЖЕ СТАТИ НА 10% ДЕШЕВШИМ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ»

Це одна з переваг законопроекту № 4334 щодо стимулювання виробництва тепла з альтернативних джерел енергії, який наразі активно готується до другого читання у Парламенті

Ключове положення законопроекту – встановлення органами місцевого самоврядування тарифів на теплову енергію для бюджетних організацій і потреб населення, що виробляється з альтернативних джерел, на рівні 90% від тарифу на тепло з газу. За таких умов кінцевий споживач відразу відчуває економічний ефект у зниженні тарифів.

«Запропонований підхід формування тарифів дозволяє збільшити рентабельність інвестицій у проекти з виробництва тепла «не з газу» до 15-20%. Тому компанія, що здійснила інвестицію, матиме достатні гарантії повернення коштів», – зазначає Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у статті «10% менше сплати за опалення завдяки альтернативним джерелам енергії», опублікованій у його колонці в газеті «Бізнес».

Законопроект вигідний не тільки для споживачів та інвесторів, а й держави  в цілому. Адже він призведе до значного позитивного макроекономічного ефекту:

-       заміщення газу альтернативними джерелами енергії в секторі теплопостачання на 30-50% протягом 3-5 років дії закону;

-       покращення торговельного балансу країни на 300-650 мільйонів доларів у рік;

-       збільшення приватних інвестицій в інфраструктуру централізованого теплопостачання;

-       створення до 25 тисяч нових робочих місць;

-       збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів.

Детальніше ознайомитися зі статтею «10% менше сплати за опалення завдяки альтернативним джерелам енергії» можна за посиланням: http://www.business.ua/gosudarstvo/10_menshe_splati_za_opalennya_zavdyaki_alternativnim_dzherelam_energ_-357784/.

За матеріалами Держенергоефективності