Районна газета

ВОЛОДИМИР ДУРНОП’ЯН: «ГОЛОВНЕ НА СЬОГОДНІ – ЗБЕРЕЖЕННЯ МИРУ І СПОКОЮ ГРОМАДЯН»

Таку думку очільник району оприлюднив на засіданні «круглого столу» з представниками районних осередків політичних партій, громадських організацій та членів громадської ради при Білопільській районній державній адміністрації

«Сьогодні наша перша зустріч. Я вважаю, що такі заходи необхідні, адже ми разом,  незважаючи на різні політичні погляди та приналежність до тієї чи іншої партії, маємо вивчати проблемні питання району й шукати шляхи їх вирішення задля реалізації спільної мети - процвітаючої Білопільщини», - сказав на початку голова райдержадміністрації.

Перш ніж перейти до порядку денного, керівник району зупинився на питанні, яке нині хвилює всю країну,  – це суспільно-політична ситуація, яка склалася в державі.

«Зараз вона, на жаль, залишається нестабільною. Для її стабілізації керівництвом країни створено антикризовий штаб та здійснюються антитерористичні заходи. Посилено захист східного кордону нашої країни. Проводиться доукомплектація правоохоронних органів східних областей за рахунок підрозділів інших регіонів», - зазначив посадовець.

Він повідомив, що 8 квітня Верховною радою України ухвалений Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України «Щодо відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України», яким посилено кримінальну відповідальність за сепаратизм та інші злочини проти держави. Відповідно до українського законодавства поставлене питання про заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, що стоять на позиціях сепаратизму, та «працюють» проти власної держави та її народу.

Як зазначив Володимир Дурноп’ян, 13 квітня виконуючий обов'язки Президента України Олександр Турчинов підписав указ про заходи щодо забезпечення консолідації громадян України та припинення громадянського протистояння в Донецькій та Луганській областях. Згідно з яким, Кабінету Міністрів України доручено підготувати, внести та організувати супроводження у Верховній Раді законопроектів щодо проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та організації влади в регіонах. Ці закони мають передбачити децентралізацію влади і суттєве розширення повноважень територіальних громад, формування виконавчих органів місцевими радами, розширення матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування, дієві механізми участі громадськості у прийнятті органами місцевого самоврядування рішень. Такі законопроекти мають бути прийняті у тримісячний строк.

Крім того,  планується утворити робочу групу з представників уряду, народних депутатів України, представників Асоціації міст України та делегованих представників місцевого самоврядування і громадськості. Ця група має опікуватися узгодженням позицій стосовно законодавчих змін щодо проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та організації влади в регіонах.

Також в указі міститься наказ про недопущення кримінального переслідування, притягнення до кримінальної, адміністративної відповідальності осіб з приводу подій, які мали та мають місце під час масових акцій у місті Донецьку та Донецькій області, місті Луганську та Луганській області. Але такі норми мають діяти за умов добровільної здачі державним органам зброї, бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв і звільнення всіх зайнятих у місті Донецьку та Донецькій області, місті Луганську та Луганській області під час масових акцій будівель, приміщень державних органів і органів місцевого самоврядування в термін до 9.00 14 квітня 2014 року.

«Добре те, що ситуація на Сумщині й Білопільщині залишається спокійною, відсутні прояви сепаратизму, міжнаціональної ворожнечі. Зараз усі державні установи працюють у штатному режимі. Посилено охорону державного кордону та стратегічних об’єктів, пунктів пропуску, здійснюється оперативна та розвідувальна робота. Йде тісна співпраця місцевої влади, правоохоронних органів та прикордонників. Проводиться моніторинг інформації стосовно концентрації військ з іншого боку кордону», - повідомив очільник району.

Він зазначив, що в Україні триває часткова мобілізація. До майбутнього своєї держави не залишилися байдужими й жителі Білопілля, виявивши бажання охороняти недоторканність та цілісність її кордонів. Першого квітня на доукомплектування відділу прикордонної служби «Білопілля» прибув особовий склад із числа колишніх військовослужбовців.

Допомогу прикордонникам надає керівництво району та міста у створенні нормальних умов для життєдіяльності військових та забезпеченні всім необхідним. На рахунок Білопільської районної організації Товариства Червоного Хреста України від небайдужих до долі української армії людей надійшло 23935,9 гривень. Усі вони будуть підуть на підтримку Збройних сил України. Жителі району також несли продукти, білизну та інші речі для облаштування побуту.

«Хочу наголосити, що зараз для нас найважливішим є утримання кордону держави недоторканим. Головне завдання на сьогодні – збереження миру і спокою громадян», - сказав Володимир Дурноп’ян.

Керманич району запевнив, що у нашому районі Президентські вибори пройдуть чесно і прозоро, без застосування адмінресурсу. 25 травня кожен житель Білопільщини зможе прийти на виборчу дільницю і віддати свій голос.