Районна газета

БІЛОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ПОЛІЦІЇ ІНФОРМУЄ

Стережіться шахраїв!!!

Наразі кризовий час що є періодом «розквіту» діяльності аферистів. Шахраї користуються цим. Найбільше жертвами злочину стають саме літні люди, так говорить статистика. Схеми шахраїв надзвичайно різноманітні та складні, достатньо лише людині їм довіритися і все, план спрацював.

Зазвичай вони телефонують жертві та представляються співробітником банку, поліції, служби соціального захисту чи медичним працівником. Під час телефонної бесіди аферисти входять в довіру та дізнаються всю їм потрібну інформацію.

Чому саме літні люди потрапляють у пастку аферистів?

По-перше, літні люди мають більше заощаджень, а це найбільше приваблює шахраїв, а по-друге вони більш довірливі, особливо ті люди, котрі потребують допомоги чи одинокі.

Але це не означає, що жертвою шахраїв стають лише літні люди, це може бути кожен з нас, тому потрібно думати, як саме діяти, щоб не потрапите у цю пастку.

Шахраї своїми словами переконують людину діяти швидко, адже кожна хвилина може коштувати життя. Завдання злочинця – викликати стрес у своєї жертви та змусити її керуватися лише емоціями, при цьому зовсім не думаючи.

Співробітники поліції докладають чимало зусиль, щоб затримати злодіїв, але й громадянам слід бути обачливими та менш довірливими.

Шановні громадяни!

Для того, щоб саме Ви не стали жертвою шахраїв, дотримуйтесь декількох порад:

- ні в якому разі не спілкуйтеся, а особливо не розповідайте свої персональні дані незнайомим особам, які нав’язують вам свої послуги;

- якщо ви зрозуміли, що вас намагаються ввести в оману, не соромтеся звернутися за допомогою до поліції, адже поліція завжди допоможе;

- ніколи не впускайте у свій дім сторонніх осіб. Навіть якщо вони видають себе за співробітників соціальних служб. Краще запитайте їхнє прізвище та номер телефону служби та переконайтеся у достовірності інформації;

- у разі, якщо вам телефонують невідомі особи та повідомляють, що з вашими рідними сталася біда, обов’язково перевірте інформацію.

Перед тим, як почати панікувати, задайте якомога більше запитань людині, яка зателефонувала.

Літнім людям взагалі не варто відповідати на дзвінки сторонніх осіб із невідомого номеру телефону, тим паче тим, хто вимагає гроші за свої «послуги».

Отже, якщо ви або ваші родичі стали жертвою шахраїв, негайно звертайтесь до найближчого відділення поліції або за телефоном «102».

З повагою, керівництво сектору превенції Білопільського відділення поліції