Районна газета

ВОЛОДИМИР ДУРНОП’ЯН: «СУБСИДІЇ – РЕАЛЬНА ДОПОМОГА МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ ВЕРСТВАМ НАСЕЛЕННЯ»

Таке переконання висловив голова райдержадміністрації в ході проведення єдиного інформаційного дня на тему: «Соціальний захист пільгових верств населення (ветеранів, інвалідів, учасників бойових дій, «чорнобильців» та інших) в умовах подорожчання тарифів на послуги ЖКГ на території Павлівської сільської ради

«Соціальний захист населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги здійснюється за допомогою програми житлових субсидій. Програма житлових субсидій в Україні діє з 1995 року і зарекомендувала себе як дієвий механізм допомоги соціально незахищеним верствам населення», зазначив очільник району.

Посадовець сказав, що 1 жовтня 2014 року змінився порядок призначення житлових субсидій. Відповідне рішення Уряд ухвалив з метою підтримки малозабезпечених верств населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги. Соціальна норма житла (в порівнянні з нормами, на які надавалися субсидії раніше) стала вигіднішою для більшості отримувачів субсидій. А соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами розраховані на основі аналізу фактичних обсягів споживання природного газу, води та електроенергії, що дозволило державі забезпечувати соціальну підтримку на оплату реальних обсягів споживання цих послуг. Змінився принцип розрахунку обов'язкового відсотка платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги при призначенні житлових субсидій. Відтепер він залежить виключно від доходів сім’ї.

Для ефективного використання наявних людських ресурсів та максимального скорочення термінів призначення житлових субсидій робота з прийому громадян організована з використанням переваг єдиної технології прийому громадян. Є можливість необхідні документи для призначення субсидії надіслати поштою.

«В управлінні соціального захисту населення районної державної адміністрації щодня, включаючи суботу, проводиться прийом громадян без обідньої перерви, записатися на прийом у зручний час можна безпосередньо в управлінні чи в телефонному режимі. Черг немає, система соціального захисту області робить все, щоб захистити малозабезпечених громадян», повідомив Володимир Дурноп’ян.

Також посадовець повідомив, що з 1 травня субсидії на житлово-комунальні послуги населенню нараховуватимуть за новими правилами та документами. Субсидію, як і раніше, призначатимуть на члена домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок на сплату комунальних послуг.

Після проведення інформаційного дня очільник Білопільщини провів прийом громадян з особистих питань. В ході якого відповів на запитання, що турбують жителів Павлівської сільської ради, а ті, що потребують додаткового вирішення взяв на контроль.