Районна газета

ЗАБОРОНА НА ВИЛОВ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ НА ЗИМУВАЛЬНИХ ЯМАХ В ПЕРІОД ЗИМІВЛІ 2019-2020 РОКІВ

З 1 листопада до закінчення періоду зимівлі водних біоресурсів 2019-2020 років (до скресання криги) на зимувальних ямах забороняється любительське, спортивне та промислове рибальство в 21 області України, в тому числі і Сумській. Це передбачено Законом України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів».

З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період  наказом Управління Державного агентства рибного господарства  у Сумській області від 22.10.2019 № 105-ОД «Про встановлення заборони вилову водних біоресурсів на зимувальних ямах у водоймах Сумської області в період зимівлі 2019 – 2020 років» затверджено перелік зимувальних ям. З документами можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/2DfWVrG.

Нагадуємо, риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям. Зимувальна яма – місце масового скупчення риб у заглибленнях дна річок і озер в зимовий період. При зниженні температури у водоймах нижче 8 градусів починається зимова міграція до місця зимівлі. У риби різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, уповільнюється інтенсивність росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції та подразники.  В цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.

Держрибагентство закликає всіх рибалок-любителів, рибалок-спортсменів та рибалок-промисловиків дотримуватися заборони на вилов водних біоресурсів на зимувальних ямах. В разі виявлення порушень особи будуть притягнуті до відповідальності відповідно  до норм діючого законодавства.