Районна газета

ТАКІ ФУНДАМЕНТАЛЬНІ ДОКУМЕНТИ, ЯК СХЕМАТИЧНИЙ ПЛАН МІСТА, СХЕМА ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ, ВОДОВІДВЕДЕННЯ, ВОДОПОСТАЧАННЯ, МАЮТЬ БУТИ РОЗРОБЛЕНІ В КОЖНОМУ МІСТІ

На цьому під час наради з питань розвитку системи централізованого теплопостачання міста Суми наголосив тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ

«Сьогодні від громадськості до облдержадміністрації надходить чимало звернень щодо того, що місто Суми з 2017 року взагалі не має Схеми теплопостачання. А через це розвиток системи централізованого теплопостачання обласного центру, в частині модернізації, технічного переоснащення, реконструкції Сумської ТЕЦ, котелень та теплових мереж, не може здійснюватися у відповідності до норм закону, – зазначив посадовець. – Ми не можемо стояти осторонь цієї проблеми, тому й зібрали розширену нараду за участю представників обласної і міської влади та активної громадськості».

За словами голови ради ГО «Сумське слобідське об’єднання» Ігоря ГЕЦА, починаючи з 2014 року, і до сьогодні, у місті Суми, ТОВ «Сумитеплоенерго» та ПАТ «СНВО» застосовуються тарифи на послуги з централізованого опалення, що є необґрунтованими відповідно до норм чинного законодавства. Це пов’язано, перш за все, із відсутністю Схеми теплопостачання міста. Оскільки саме вона обґрунтовує як процес формування тарифів, так і визначає заходи щодо технічного переоснащення, реконструкції усіх об’єктів сфери теплопостачання.

Громадськість Сум вже звернулася зі скаргами до НКРЕКП і наразі ця скарга перебуває на розгляді комісії. На сьогодні, у зв'язку із незабезпеченням виконавчими органами Сумської міської ради розроблення Схеми теплопостачання міста Суми, порушено кримінальне провадження за статтею 367 Кримінального кодексу України «Службова недбалість». Крім того справа щодо не розроблення вказаної Схеми теплопостачання міської владою перебуває на розгляді у суді.

Як повідомив проректор Сумського державного університету Анатолій ЧОРНОУС, у 2017 році було укладено угоду між Департаментом інфраструктури Сумської міськради та СумДУ на розроблення проекту Схеми теплопостачання на 2017-2027 роки. Університет виконав близько 75% своєї роботи, але повністю зробити проект не зміг, тому що міська рада не надає науковцям вишу потрібні для цього документи, зокрема, Схематичний план міста Суми. У разі отримання усіх необхідних даних, спеціалісти СумДУ зможуть закінчити роботу за два місяці.

У ході наради керівник апарату облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ підкреслив: «На жаль, у Сумської міської ради це питання не в пріоритеті, але ми не залишимось осторонь такої важливої для обласного центру проблеми. На наступній нараді за участю всіх сторін, які можуть вирішити це питання, буде прописано алгоритм, кому, що і до якого терміну треба зробити, аби врешті-решт Суми мали Схему теплопостачання».

«Ми готові допомогти вам вирішити це питання, адже як керівники області несемо за місто, в якому живе третина мешканців Сумщини, відповідальність, – звернувся до заступника Сумського міського голови Олександра ЖУРБИ Вадим Акпєров. – І ще раз я хочу наголосити на тому, що такі елементарні речі, як Схематичний план міста, схема електропостачання, водовідведення, водопостачання, мають бути у кожному місті».