Районна газета

МИКОЛА ПОДОПРИГОРА: «ТАРИФИ НА СУМЩИНІ МАЮТЬ БУТИ ПРОЗОРИМИ Й ЗРОЗУМІЛИМИ»

Заступник голови облдержадміністрації під час зустрічі з громадськістю закликав підприємства, що надають комунальні послуги населенню, бути максимально відкритими й прозорими у своїй тарифній політиці

«Наше завдання знайти баланс між зростанням тарифів і тією якістю послуг, які надаються постачальниками, – зазначив Микола Подопригора. – А також донести до жителів області, що ті, хто сьогодні не в змозі заплатити за комунальні послуги, мають право на державну допомогу – субсидії».

За словами начальника управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Олексія МАКАРЮКА, станом на 1 жовтня по Україні ціни за одну гігакалорію теплової енергії коливаються від 1099 гривень 68 копійок у місті Івано-Франківськ до 1494 гривень у місті Вінниця. У Сумах по ТОВ «Сумитеплоенерго» тариф складає 1180 гривень 93 копійки з ПДВ, по котельні Північного Промвузла 1227 гривень 90 копійок. Зокрема середній рівень тарифу в Сумській області складає 921 гривню 54 копійки, тоді як в Україні – 1249 гривень 24 копійки.

Також учасниками зібрання було обговорено і тарифи на гарячу та холодну воду.

Як розповів директор ПАТ «Сумиобленерго» Олександр РИБАЛКО: «Сума тарифу не змінювалася із 2012 року, мінялася лише вартість палива. Саме подорожчання палива і призвело до високих тарифів. Адже 68% коштів, що закладені в тарифі, це вартість палива. Нині наш тариф складає 1180 гривень з ПДВ, 32 гривні на 1 метр квадратний опалення. Мінімальний тариф та економічно обґрунтований. І всі це розуміють».

Громадськість зобов’язала надавачів комунальних послуг надати прозорі й зрозумілі розрахунки по тарифах.