Районна газета

ЮРІЙ ЯРЕМЧУК: ЗАВДЯКИ ОБ’ЄДНАННЮ ДОХОДИ СЕЛИЩНОГО БЮДЖЕТУ-2018 ЗРОСЛИ В 3,6 РАЗІВ

Минулого тижня Асоціація міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» провела прес-тур до Краснопільської об'єднаної територіальної громади, що об’єднала 6 сільських та селищних рад на східному прикордонні Сумщини

Візит розпочався з презентації результатів роботи Краснопільської селищної ради, яку проводив її голова  Юрій ЯРЕМЧУК. У своїй доповіді він ознайомив присутніх із роботою цього органу місцевого самоврядування та процесом трансформації декількох місцевих рад в єдину громаду.

«Питання, яке непокоїло всіх перед об’єднанням – як буде здійснюватися розподіл бюджетних коштів, і чи не отримає адміністративний центр — все, а периферія  нічого. Наша відповідь на це питання була простою: скільки заробили, стільки і можете витратити, тобто видатки старостинських округів громади мають бути пропорційними надходженням з них», розповів посадовець.

Далі учасникам прес-туру було презентовано Стратегію розвитку Краснопільської громади та перелік проектів, які виконуються або вже виконані в рамках цієї стратегії, яка включає в себе такі цілі: гармонійний розвиток центру та старостинських округів, створення нової системи надання муніципальних послуг, розбудова освітнього і спортивного простору громади. Кожен із цих напрямків включає в себе декілька проектів, частина з яких або вже реалізована (будівництво нового Центру надання адміністративних послуг, створення мобільного підрозділу інклюзивних послуг ЦНАПу, реконструкція стадіону «Колос»), або знаходиться в стані розробки та реалізації (програма «Школа майбутнього», будівництво Центру безпеки громади, встановлення системи відеоспостереження «Безпечна громада»).

Громада намагається використовувати всі наявні можливості для фінансування власного розвитку, тому серед її донорів є й міжнародні проекти U-Lead та ПРООН МРГ, Державний фонд регіонального розвитку, та кошти субвенції на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Окремо селищний голова зупинився на фінансових показниках, адже мало побудувати об’єкт, потрібно його ще й утримувати! На це питання у керівника громади також є відповідь: «З моменту об’єднання доходи селищного бюджету на 2018 рік, зросли в порівнянні з сумарним минулорічним бюджетом 6 місцевих рад нашої громади в 3,6 разів, з 32 до 119 млн. грн»,  каже Юрій Яремчук.

За його словами, таких коштів достатньо не тільки для забезпечення фінансування поточних витрат громади, разом з новозбудованими об’єктами, але й залишаються кошти на розвиток її інфраструктури.

Також у громаді наполегливо працюють над розвитком її інвестиційної привабливості та місцевого підприємництва, вже створено та оприлюднено онлайн карту інвестиційних пропозицій.

Після презентації, гості відвідали новозбудований Центр надання адміністративних послуг, опорний заклад освіти ОТГ Краснопільську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів на базі якої триває реалізація проекту «Школа майбутнього» (в рамках реалізації державної концепції Нової української школи) та реконструйований стадіон «Колос».

Підсумовуючи візит до громади, Краснопільський селищний голова Юрій Яремчук зазначив: «Можна безкінечно перелічувати реалізовані проекти та обсяги залученого фінансування, але я вірю, що головний результат нашої роботи  те, що люди Краснопільщини знову повірили у краще майбутнє і зрозуміли, що те, яким воно буде, залежить від усіх нас!».