Районна газета

ІНСПЕКТОРИ ПРАЦІ ОТГ СУМЩИНИ ВЧИЛИСЯ ДІЯТИ В НЕПЕРЕДБАЧУВАНИХ СИТУАЦІЯХ

На що саме розповсюджуються повноваження інспектора праці органів місцевого самоврядування, як спланувати й організувати роботу та яким чином діяти в складних ситуаціях обговорювалося на семінарі-навчанні для представників ОТГ в Управлінні Держпраці у Сумській області

Наразі 20 ОТГ та сім міських рад Сумської області прийняли рішення про введення посади інспектора праці. Інспектор праці повинен тримати у полі зору діяльність всіх підприємств у своїй адміністративно-територіальній одиниці, контролювати використання найманої праці та виявляти нелегальних працівників.

Тож з початку своєї діяльності інспектори праці в ОТГ вже здійснили 75 інспекційних відвідувань, а також 182 відвідування суб’єктів господарювання із інформаційно-роз’яснювальною метою.

Але у процесі роботи у «новачків» виникає дуже багато запитань. Тому начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Сумській області Вікторія ЧОРТЕНКО в ході семінару-навчання звернула увагу учасників на те, що повноваження інспекторів праці ОТГ відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю розповсюджуються на три питання: належне оформлення роботодавцями трудових відносин з працівниками, дотримання суб’єктами господарювання мінімальних гарантій для працівників визначених державою, а також строків виплати заробітної плати.

Фахівець рекомендувала новопризначеним інспекторам розпочати саме з роз’яснювальної роботи щоб дати роботодавцям можливість самостійно привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства. Важливим та актуальним питанням для присутніх стало налагодження співпраці з Пенсійним фондом і органами державної фіскальної служби.

Вікторія Чортенко проконсультувала інспекторів праці як їм поводитися у разі, якщо в ході інспекційного відвідування в частині виявлення неоформленої праці працівники підприємства втікають з робочих місць, відмовляються надавати письмові пояснення щодо їх перебування на території суб’єкта господарювання. Фахівець зауважила, що потрібно одразу звернутися до правоохоронних органів, пояснення за можливості отримати хоча б в усній формі та зафіксувати їх на відео.   

Учасники семінару спілкувалися також стосовно притягнення підприємств-порушників до адміністративної відповідальності, правил складання відповідних протоколів, порядку розгляду зауважень, заперечень, внесення приписів за результатами інспекційних відвідувань.

За матеріалами прес-служби Управління Держпраці у Сумській області