Районна газета

У РЕФОРМІ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ МИ ВЖЕ «ПЕРЕЙШЛИ РУБІКОН», – ГЕННАДІЙ ЗУБКО

Таких можливостей та ресурсів для розвитку громад, які надала реформа децентралізації, розпочата Президентом України Петром Порошенком, в історії України ще не було. Децентралізація – це шлях України до Європи, це нова європейська якість життя. Рубікон перейдено, дороги назад нема, ревізія реформи неможлива

Про це на прес-конференції «Реформи NON-STOP. Масштаб змін» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій ЗУБКО.

«Нам вже вдалося сформувати менеджмент нової якості. Вже 62% населення України проживає в 876 ОТГ. Лідери процесу об’єднання – Хмельницька, Житомирська, Чернігівська, Запорізька, Волинська області. У Хмельницькій та Житомирській області понад 60% території наразі покриті ОТГ. 24 міста обласного значення приєднали до себе громади. У перспективних планах 1285 ОТГ, і тут ми пішли далі. Мінрегіон спільно з Луганською ВЦА, розробив перспективні плани об’єднання і для  тимчасово окупованих територій області», – наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, у 2018 році надходження до місцевих бюджетів, завдяки децентралізації, склали 234 млрд. гривень, бюджети ОТГ – 21 млрд. гривень.

«Успіх у всіх громад різний: відновлення інфраструктури, розвиток освіти, невеличкі інвестпроекти, а хтось замахується на масштабні проекти. Дуже класно, що є громади, які обирають енергонезалежність, будують сонячні електростанції, розумно використовуючи земельний ресурс, використовують  можливості біо- та вітроенергетики – Веселівська ОТГ (Запорізька обл), Хорошівська ОТГ Новоукраїнська ОТГ (Кіровоградська область), Томашпільська ОТГ (Вінницька область). На Прикарпатті в Старобогородчанській ОТГ є класний приклад з відновлювальної енергетики. Це сонячна електростанція потужністю 2,8 МВт, а її річне виробництво електроенергії становить 2,8 млн. кВт∙год. Громади використовують інноваційні технології. Команди Пирятинської ОТГ, Новоукраїнської ОТГ, Мереф’янської ОТГ та  Михайло-Коцюбинської ОТГ впроваджують Геоінформаційні системи обліку активів громади. Таких прикладів безліч по всій Україні. Ці успіхи різні, але разом це великий успіх всієї України і масштабність змін», – підкреслив Зубко.

Нагадаємо, реформа децентралізації, за оцінкою міжнародних партнерів, є найуспішнішою. Хюг МІНГАРЕЛЛІ назвав її безпрецедентною історією Успіху України. Канцлер Німеччини Ангела МЕРКЕЛЬ назвала реформу децентралізації  успішною. Президент України Петро ПОРОШЕНКО,  який дав старт реформі, сказав просто: децентралізація – це круто!

За матеріалами Мінрегіону: http://www.minregion.gov.ua/press/news/u-reformi-detsentralizatsiyi-mi-vzhe-pereyshli-rubikon-zubko