Районна газета

РЕФОРМА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ЗАПУСТИЛА ТАКІ МЕХАНІЗМИ У ДЕРЖАВІ Й ОБЛАСТІ, ЩО ЗВОРОТНЬОГО ШЛЯХУ ВЖЕ НЕМАЄ

На цьому наголосив під час засідання круглого столу на тему «Обговорення проекту дорожньої карти реформи місцевого самоврядування: новий етап» тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим АКПЄРОВ

За його словами, сьогодні громади отримали повноваження і ресурси, відновлюють інфраструктуру, залучають у свій розвиток інвесторів і грантові кошти. А головне – адміністративні, якісні освітні й медичні послуги стають ближчими до жителів ОТГ.

Директор Сумського центру розвитку місцевого самоврядування Олександр ХОРУЖЕНКО повідомив, що Урядом затверджений План заходів з реалізації нового етапу реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019—2021 роки. Прийнятий Кабінетом Міністрів України План заходів створює законодавчі та інші організаційно-правові засади для забезпечення проведення місцевих виборів у 2020 році на новій територіальній основі, а також забезпечення підвищення ефективності формування територіальної організації виконавчої влади.

Детально про План заходів розповіли від Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Юрій ГАНУЩАК та Іван ЛУКЕРЯ.

Так, за словами Івана Лукері, реформа децентралізації, що триває п’ять років, пройшла вже «екватор»: в Україні вже 70% населення проживає у спроможних громадах, тобто в ОТГ та містах обласного підпорядкування, – зазначив експерт. – Всього ми маємо 1000 спроможних громад – 852 ОТГ та 148 міст обласного значення. За останні п’ять років ми домоглися максимально наблизити адмінпослуги до жителів ОТГ, створивши 125 нових сучасних ЦНАПів. Крім того, наразі у школах створюється новий освітній простір. Завдання освітньої реформи – підготовка школярів за новими стандартами у сучасних закладах з використанням сучасних методів і засобів. Тепер настав час перезавантаження регіональної політики, формування районного рівня тощо».

Юрій Ганущак окреслив підходи до формування спроможного субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою та розповів про пріоритетні завдання на 2019-2020 роки реформи місцевого самоврядування.