Районна газета

МИКОЛАЇВСЬКА ГРОМАДА МАЄ АМБІТНІ ПРОЕКТИ, ЯКІ ВТІЛЮЮТЬСЯ ВЖЕ СЬОГОДНІ

Територія Миколаївської громади охоплює майже 20 населених пунктів, 7 старостинських округів та об’єднує понад 10 тисяч мешканців. ОТГ, окрім покращення та оновлення об’єктів інфраструктури, багато ресурсів вкладає в розвиткові проекти та їх втілення на своїй території

«Сьогодні громада витрачає лише 28% бюджетних коштів на заробітну плату своїм працівникам. Після об’єднання в структурі громади працювало 160 працівників, зараз їх 80, − розповідає голова ОТГ Іван ІГНАТЬЄВ. − Миколаївська ОТГ обрала метод жорсткого підбору спеціалістів, щоб уникнути небезпеки «бюджетопроїдання». Люди не для того сплачують податки, щоб хтось просто сидів на робочому місці і перекладав папірці».

А результати ефективно роботи є. Вже на фінішній прямій будівництво в центрі селища Миколаївка сучасного Центру надання адміністративних послуг для мешканців громади. Близько 10 тисяч жителів ОТГ отримають доступ до якісних адміністративних послуг. Концепція Центру створена в результаті партнерської роботи шведських та українських експертів, в рамках діяльності Програми U-LEAD. Сума проекту – 3,5 млн грн. Заклад планують відкрити вже наприкінці березня. Тут будуть надавати 91 послугу. Центр міститиме 7 робочих місць для фахівців, які пройшли навчання за спеціально розробленою навчальною програмою U-LEAD.

Своїми справами, відносинами з місцевим бізнесом ОТГ відкрито заявляє – гроші мають залишатися у громаді, тому у найближчих планах, поділився голова Миколаївської ОТГ Іван Ігнатьєв, відкриття на території Верхосульського старостинського округу двох комунальних підприємств. Одне з них буде спеціалізуватись на виготовленні пілетів, друге – тротуарної плитки. Населений пункт знаходиться в зручному для організації продажу географічному положенні: 3 км до траси Суми – Ромни – Київ. На продукцію вже є попит – Недригайлівська та Степанівська ОТГ уклали угоду з Миколаївською громадою про співпрацю в цьому напрямку. Плиточне підприємство матиме 8 робочих місць, пілетне – 4.

У реалізації подібних задумів головне, вважає Іван Ігнатьєв, перш за все зацікавити старост, яким і доведеться взяти на свої плечі відповідальність.

Ще одним масштабним задумом є створення Центру реабілітації учасників АТО на базі Марківської амбулаторії. Для втілення цієї ідеї в життя громада розробила проект і планує залучати інвесторів. Голова громади відкрив секрет, що ОТГ наразі встановила ділові відносини з двома крупними інвесторами.

Проект передбачає реанімацію триповерхової будівлі, а вже після − створення зазначеного Центру. Приблизна вартість проекту − 7 мільйонів євро. Працюючи над необхідною документацією, спеціалісти вивчають технічні умови зазначеного приміщення і можливість добудови ще 2-х поверхів.

Два мільйони гривень Миколаївська ОТГ передбачила на створення на базі триповерхової Миколаївської лікарні – хоспісу двох рівнів. Плануються як VIP-палати, так і безкоштовні та сезонні. Останні із зазначених будуть утримуватись за рахунок місцевого бюджету, і, окрім постійних мешканців хоспісу, у зимовий період планується перебування у закладі людей похилого віку, котрим вже важко отоплювати свої домівки.

Для покращення стану дорожнього покриття Миколаївська ОТГ шукає фінансування з усіх можливих джерел. Голова говорить, потрібно близько 8 мільйонів гривень, щоб зробити дорогу до села Супрунівка, де взагалі відсутнє дорожнє полотно, сполучення Мошари – Верхосулка – Валійовка (15 км), Миколаївка – Марківка – Луциківка (15 км) та під’їзд до села Товста. Перераховані об’єкти потребують капітального ремонту. 

Медична сфера громади – одна з найбільших статей розходів. З нуля побудовано ФАП у Луциківці. Будівництво обійшлося близько у 180 тисяч гривень, ще на 100 тисяч планують закупити нове обладнання. У селі Бобрик покращили умови ФАПу за рахунок субвенції держави для сільського населення. На Миколаївську лікарню цьогоріч виділили 400 тисяч гривень, а на 12 ФАПів у селах розділили один мільйон гривень. За ці кошти замінили всі вікна у ФП та ФАПах в селах громади.

У головних пріоритетах громади, звісно, її мешканці. Тому громада вкладає кошти і в гарантування безпеки на своїй території, забезпечуючи три пожежні частини матеріально-технічним оснащенням. На базі однієї планують зробити цілодобовий відділ поліції, поліціантам вже закуплений спецодяг та забезпечується обід та вечеря. Додатково будуть встановлені камери спостереження. Як зазначає Іван Ігнатьєв, з впровадженням такого механізму рівень злочинності значно зменшився.

 

МАРИНА ГАВРИЛЕНКОВА, радник з питань комунікацій Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону