Районна газета

12 ПІДПРИЄМЦІВ СУМЩИНИ ОТРИМАЮТЬ КОМПЕНСАЦІЮ З ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ

В облдержадміністрації підбили підсумки конкурсу проектів суб’єктів малого підприємництва для отримання за рахунок коштів обласного бюджету часткової компенсації сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах

Переможцями конкурсного відбору стали 12 підприємців з Білопільського, Великописарівського, Глухівського, Конотопського, Кролевецького, Липоводолинського, Путивльського та Шосткинського районів. Прогнозна сума компенсації становить 394,8 тисячі гривень.

Усього підприємцям на часткову компенсацію сплачених відсотків за кредитами, отриманими у державних банківських установах, що здійснюється в рамках Програми розвитку малого та середнього підприємництва в Сумській області, виділено 6 мільйонів гривень з обласного та місцевих бюджетів. Діє ця норма, починаючи з минулого року, фінансують її бюджети районів, об’єднаних громад та області.

Для підприємців, які є переможцями обласного і районних (або ОТГ) конкурсів, компенсується 80% від відсоткової ставки кредиту. Якщо, наприклад, підприємець взяв кредит під 20% річних, то приблизно 17,5% ця програма компенсує. Таким чином обласна влада підтримує малий і середній бізнес.

Ця програма діятиме на Сумщині і наступного року, то ж у ній можуть взяти участь усі бажаючі представники малого та середнього бізнесу.

«Ми надаємо допомогу практично всім підприємцям, крім тих, хто займається виробництвом тютюну, алкоголю, зброї, – повідомив заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олексій ОКСАНТЮК. – Але є ще умова, що відповідні райони та ОТГ, де працює підприємець, мають передбачити кошти на компенсацію у своїх бюджетах».