Районна газета

16 ЧЕРВНЯ УКРАЇНА ВПЕРШЕ ОФІЦІЙНО ВІДЗНАЧИТЬ ДЕНЬ БАТЬКА

Наші батьки - найближчі до нас люди в усьому світі. Тато і мама - найперші слова, які в більшості ми вимовляємо, коли вчимося розмовляти рідною мовою. Ми завжди на них рівняємося і хочемо бути схожими на них. Добре, коли вони є у нас, і сумно, коли вони нас залишають

Свято батька, як і День матері, відзначається зараз у багатьох країнах сучасного світу.

В Україні, починаючи з цього року, День батька є офіційним святом, яке щорічно відзначається в третю неділю червня. Відповідний Указ Президента України №274/2019 «Про День батька» з метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей було підписано 18 травня 2019 року. В 2019 році його відзначають 16 червня.

Заходи з відзначення цього свята, зокрема, передбачають:

- проведення в Білопіллі вуличної акції «Шануй свого батька»;

- оформлення у бібліотеках району інформаційно-тематичних виставок «Мій тато-моя гордість»;

- проведення на території району акції «Father’s day» для сімей, які опинилися в СЖО, в яких проживають батьки;

-проведення інформаційної компанії шляхом розповсюдження просвітницьких матеріалів серед населення. 

Цікавою є історія цього свята. Свято взяло свій початок у 1909 році, і вперше було відзначене у місті Спокан, штату Вашингтон, США. Ініціатором Дня батька виступила жінка - Сонора Смарт, в заміжжі міс Додд.

У роки її дитинства в їх сім’ї, разом з нею, налічувалося шестеро дітей. Після народження шостої дитини їх мама покинула цей світ і усі турботи про дітей, включаючи новонародженого малюка, взяв на себе їх батько, Вільям Джексон Смарт. Він звичайно ж не міг дати їм багато чого з того, що може дати дітям матусина ніжність, але зробив абсолютно все, щоб його діти не були позбавлені турботи, розуміння і любові, яку може дати тільки рідна людина. Діти виросли. Кожен пішов своїм шляхом. Сонора вийшла заміж.

Одного разу, в 1909-му році, під час церковних відправ, присвячених Дню матері, який на той час в США вже був національним святом, вона згадала своє дитинство і подумала про батька, на чиї плечі лягли всі турботи по їх вихованню та утриманню. Про те, як гідно батько впорався з цим нелегким завданням, працюючи на фермі і віддаючи дітям всю свою увагу і любов без залишку.

Вона пішла до міської ради і запропонувала заснувати нове свято - День батьків. як вираз вдячності і любові, які любляча дочка присвятила своєму батькові. Ця ідея була схвалена місцевою владою. Було вирішено провести належні святкування в день народження Вільяма Смарта - 5-го червня. Проте часу на його підготовку не вистачило, і свято перенесли на 19-е червня. Зовсім скоро цю ідею підтримали і в інших містах штату, а національним святом в Америці цей день став у 1966-му році. Тоді ж президентом Сполучених Штатів Америки Ліндоном Джонсоном була визначена і загальнонаціональна дата свята - третя неділя місяця червня. Слідом за США День батьків стали відзначати у Великій Британії та Нідерландах, Франції та Китаї, пізніше приєдналися й інші країни.

Тож в цей світлий день, День батька, не забудьте відвідати своїх батьків, привітати з Днем батька, сказати їм теплі слова. Якщо знаходитесь далеко від рідної домівки, то не забудьте зателефонувати батькам і сказати як сильно їх любите. Завжди пам’ятайте, що ми залишаємося дітьми до того часу, поки живі наші батьки.

А також це чудовий привід провести час разом зі своєю сім’єю, відклавши всі свої справи і проблеми. І не тільки в цей день, а завжди будьте щасливі разом зі своєю сім’єю.

З Днем батька Вас, дорогі наші тата!