Районна газета

МОНЕТИЗАЦІЯ ПІЛЬГ НА ОПЛАТУ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ ПОЧНЕТЬСЯ З 1 ЖОВТНЯ 2019 РОКУ

Постановою Кабінету Міністрів від 17.04.2019 року № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, який застосовуватиметься з 1 жовтня 2019 року .

Передбачено дві форми надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій формі: безготівкова і готівкова.

Пільги у грошовій безготівковій формі призначатимуться через АТ «Ощадбанк» (аналогічній грошовій безготівковій формі надання житлових субсидій). Для цього АТ «Ощадбанк» вестиме персоніфікований облік пільговиків і коштів, які поступатимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Потім кошти переказуватимуть на рахунки підприємств-надавачів комунальних послуг.

Цей механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності таких категорій громадян, які звикли до установленого алгоритму дій і не бажають його змінювати. Йдеться, передусім, про людей похилого віку. 

Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим на підставі поданої особисто заяви пільговиком до Управління соціального захисту населення, шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, відкритий пільговиком. Реквізити рахунка мають бути вказані у заяві.

Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх зі свого рахунку у будь-який зручний час. При заощадливому користуванні     житлово-комунальними послугами споживач зможе економити та використовувати частинку грошей на власні потреби. Але, якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що Управління соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного місяця у безготівковій формі.

            Право на отримання пільг, як і раніше, для окремих категорій пільговиків визначатиметься за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу. На 2019 рік він становить 2690,00 гривень на одну особу.

            Пільговики, які отримують субсидію не будуть мати право на пільги в період користування субсидією на житлово-комунальні послуги.

            Для уточнення даних про пільговиків, внесених до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, необхідно жителям міст Білопілля та Ворожба звернутися доУправління соціального захисту населення за адресою: місто Білопілля, вулиця Сумська, 9, кабінет № 15, а жителям сільської місцевості – до виконкомів відповідних рад. При собі мати:

- паспорт (пільговика та членів сім’ї);

- ідентифікаційний код (пільговика та членів сім’ї);

- свідоцтво про народження дитини, або її паспорт;

- посвідчення пільговика (а також пенсійне посвідчення та інші посвідчення);

- довідку про склад сімї або зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб.

            Якщо особи, яким надаються пільги у безготівковій формі, бажають отримувати від АТ “Ощадбанк” смс-повідомлення за оплату комунальних послуг просимо надати номер мобільного телефону.

Внесення до Єдиного державного автоматизованого реєстру пільговиків інформації про працюючих педагогічних, медичних та фармацевтичних працівників, працівників бібліотек і працівників культури в сільській місцевості і селищах міського типу буде здійснюватися на підставі відомостей, поданих установами, в яких такі особи працюють.

Довідки за телефоном (05443) 7-10-53.