Районна газета

ЕЛЕКТРОННЕ ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ НОВОГО ЗРАЗКА

Пенсійний фонд України переходить на електронний документообіг в питаннях пенсійного забезпечення

Це необхідно для того, щоб пенсіонери, звертаючись до органів Фонду, могли отримати послуги в будь-якому сервісному центрі, незалежно від місця реєстрації проживання.

Електронне пенсійне посвідчення — це сучасний технологічний інструмент, який дозволяє не тільки отримати пенсію, здійснити оплату комунальних послуг, розрахуватись за покупку в магазині та мати доступ до безлічі інших онлайн-послуг, а ще й повноцінно користуватися усіма державними електронними сервісами. І, безумовно, пенсійне посвідчення нового зразка надає право власникові користуватися всіма пільгами, які належать йому, як пенсіонерові.

Електронне пенсійне посвідчення містить в собі електронний цифровий підпис, за допомогою якого людина фактично підтверджує свою особу і може подавати заяви до органів Пенсійного фонду України не відвідуючи їх особисто, а виключно через мережу Інтернет. Також, людина може отримати доступ до пенсійної справи, до даних про стаж та заробітну плату, користуватися сервісами інших державних органів.

Досі більшість пенсіонерів отримувала пенсійні посвідчення у формі пластикової картки. Лише внутрішньо переміщеним особам видавалися електронні пенсійні посвідчення зазначеного зразка. Усі інші категорії пенсіонерів можуть оформити їх, починаючи з липня 2018 року.

Звертаємо увагу, що пенсіонерам хвилюватися не варто — видані раніше посвідчення, дійсні до закінчення їх терміну дії або заміни на нові.

Електронне пенсійне посвідчення видається банком, в якому відкритий рахунок для виплати пенсій. Саме банк визначається з технічною спроможністю випуску електронних посвідчень.

Щоб отримати модернізований пенсійний документ, необхідно звернутись до територіального органу Пенсійного фонду за місцем перебування на обліку та подати заяву на виготовлення посвідчення, долучивши такі документи: паспорт, довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та фотокартку розміром 30х25 мм.

Електронне пенсійне посвідчення буде виготовлено безкоштовно, протягом 30 календарних днів.