Районна газета

НІКОЛИ НЕ РАНО ПІКЛУВАТИСЬ ПРО СВОЄ МАЙБУТНЄ!

Твоє майбутнє - у твоїх руках! Кожен хто працює легально реально може заробити собі достойну пенсію

Однак, у сфері виплати заробітної плати найбільше відбувається ухилення від сплати внесків, податків та порушень законодавства.

Зокрема, не укладання трудових договорів зі своїми найманими працівниками, заборгованість, заробітна плата в “конвертах” та виплата заробітної плати, яка не відповідає мінімальним державним гарантіям. Заробітна плата в “конверті” позбавляє працівника належної пенсії, зазначена сума приховується від оподаткування, і відповідно, роботодавець не сплачує внески.

Роботодавці зобов'язані забезпечувати своїм найманим працівникам мінімальний розмір заробітної плати, який з 1 січня 2018 року становить 3723 гривень. Мінімальна заробітна плата — це державна соціальна гарантія, обов'язкова на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і фізичних осіб — підприємців.

Виплата нелегальної заробітної плати має свої негативні наслідки: для працівників — відсутність страхового стажу та соціальна незахищеність, для роботодавців — штрафні санкції.

Кожна застрахована особа може самостійно перевірити розмір нарахованої їй заробітної плати роботодавцем та свій страховий стаж на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України: portal.pfu.gov.ua.