Районна газета

В ЦЕНТРІ УВАГИ — БОРЖНИКИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ!

Страхові внески платників є одним із джерел наповнення бюджету Пенсійного фонду України, тому погашення заборгованості по платежах - на постійному контролі в територіальному управлінні Фонду

З початку 2019 року зберігається тенденція до зростання боргу. Станом на 1 лютого загальна сума заборгованості платників до Пенсійного фонду України склала 2856,3 тис. грн., що на 32,9 тис. грн. більше, ніж на початок року.

В структурі заборгованості 15,5 % - це заборгованість по страхових внесках, 57,0 % - з відшкодування пільгових пенсій та 27,5 % - зі сплати єдиного внеску за виконавчими документами управління. 80 % усієї заборгованості належить підприємствам - банкрутам.

З метою стабільного наповнення бюджету Пенсійного фонду України проводиться робота по упередженню виникнення боргів. Оскільки заборгованість зі сплати страхових внесків фіксована, і стягується в примусовому порядку через ДВС, то упередження, щонайперше, стосується заборгованості з відшкодування пільгових пенсій. Для цього на початку року було проведено інвентаризацію пільгових пенсій, які підлягають відшкодуванню, направлено платникам річні розрахунки та складено акти звірки. Тож основне зараз: вчасно направляти повідомлення зі зміною розміру пенсій, щоб кожен платник знав суму, яка підлягає відшкодуванню. А щоб не виникало ризиків з перерахуванням коштів бюджетними організаціями та підприємствами комунальної форми власності, завчасно інформуємо місцеві органи влади про включенняу бюджети у повному обсязі коштів для відшкодування пільгових пенсій та своєчасного надання фінансової допомоги підприємствам.Тому й заборгованість даної категорії платників в управлінні відсутня.

Для погашення заборгованості до підприємств-боржників застосовуємо заходи, передбачені чинним законодавством.

Питання погашення заборгованості виноситься на розгляд на відомчі робочі групи та комісії, створені при райдержадміністраціях та міській раді.

З економічно активними боржниками укладено графіки погашення заборгованості на поточний рік.

Заборгованість економічно активних і безнадійних боржників охоплена заходами стягнення і знаходиться на виконанні в ДВС. Для забезпечення цієї роботи на початку року проведено спільні наради з ДВС, на яких визначено причини, що ускладнюють роботу державних виконавців по виконанню рішень, подальші напрямки спільної роботи; ознайомлення з виконавчими провадженнями з ретельним аналізом за кожним виконавчим документом; спільні виїзди за місцезнаходженням  боржників.

Як результат, у січні погашено заборгованість до Пенсійного фонду в сумі 18 тис. грн., у т.ч. від заходів примусового стягнення надійшло 8,4 тис. грн.

Важливим напрямком роботи управління є проведення заходів, направлених на погашення  платниками заборгованості зі сплати єдиного внеску. За даними Головного управління ДФС у Сумській області станом на 01.01.2019 заборгованість по єдиному внеску платників Білопільського та Лебединського районів становила 6113,5 тис. грн., у т.ч. заборгованість підприємств-банкрутів — 2399,3 тис. грн.,  фізичних осіб - підприємців — 3552,0 тис. грн.

Фахівцями управління продовжено співбесіди з керівниками та підприємцями щодо погашення заборгованості з метою захисту прав застрахованих осіб та наповнення бюджету Фонду. У січні погасили заборгованість 7 юридичних осіб на суму 3,7 тис. грн. та 78 фізичних осіб на суму 158,7 тис. грн. Вже на початку лютого сплачено заборгованість Товариством з обмеженою відповідальністю “ІМПАКТ” 145,7 тис. грн. та 4 фізичними особами - підприємцями 10,7 тис. грн.

Заходи, що вживаються з метою упередження та погашення заборгованості дають позитивний результат. Надходження власних коштів, призначених для пенсійного забезпечення, у січні 2019 року склали 19,3 млн. грн., що на 4,7 млн. грн. або в 1,3 рази більше, порівняно з відповідним періодом минулого року.

Але, на жаль борги залишаються значними, і робота, спрямована на погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску, зменшення заборгованості по страхових внесках та відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, здійснюється постійно.

Перший заступник начальника

Білопільського об'єднаного

управління ПФУ Сумської області                                            О. МАКАРЕНКО